Klinika Urody & SPA
Team Beauty

SKUTECZNA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Zmarszczki i Bruzdy

Zmarszczki i Bruzdy

Zmarszczki i bruzdy to niechciane zmiany na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Są one spowodowane przez utratę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze, co prowadzi do jej zwiotczenia i przesuszenia. Zmarszczki i bruzdy mogą być również pogłębiane przez czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne, palenie papierosów, stres czy nieodpowiednia dieta.

Istnieje wiele sposobów na redukcję zmarszczek i bruzd

zmarszczki i bruzdy istnieje wiele sposobów na redukcję zmarszczek i bruzd

Problem zmarszczki

Zmarszczki to niechciane zmiany na skórze, które mogą mieć różne przyczyny i rodzaje. Zmarszczki mogą być mimiczne, statyczne, grawitacyjne, senne lub atroficzne. Zmarszczki mimiczne powstają przez częste kurczenie się mięśni twarzy, np. podczas śmiechu, marszczenia brwi czy mrużenia oczu. Zmarszczki statyczne są wynikiem utraty jędrności i elastyczności skóry wraz z wiekiem. Zmarszczki grawitacyjne są spowodowane przez siłę ciążenia, która powoduje opadanie skóry. Zmarszczki senne to te, które pojawiają się po przebudzeniu, gdy skóra jest zgnieciona przez poduszkę. Zmarszczki atroficzne to te, które są związane z ubytkiem tkanki podskórnej, np. w wyniku odchudzania, choroby lub starzenia się.

Problem bruzdy

Bruzdy na twarzy to nierówności w skórze, które są efektem procesu starzenia się, zmniejszenia sprężystości i wilgotności skóry, wpływu genów i otoczenia, ruchów mięśni twarzy, nagłej zmiany masy ciała lub problemów zdrowotnych. Bruzdy mogą być różnego rodzaju, np. nosowo-wargowe, marionetkowe, dolina łez, itp. Bruzdy na twarzy mogą być nieestetyczne i wpływać negatywnie na samopoczucie.