Klinika Urody & SPA

Team Beauty

Wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym (Aliaxin)

Wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym (Aliaxin)

Usuwanie zmarszczek. Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu, który odpowiedzialny jest za dobre nawilżenie naszej skóry. W procesie starzenia się jego zawartość w tkankach maleje.
KWAS HIALURONOWY - wypełnianie zmarszczek

KWAS HIALURONOWY wypełnianie zmarszczek


Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu, który odpowiedzialny jest za dobre nawilżenie naszej skóry. W procesie starzenia się jego zawartość w tkankach maleje. Powstają zmarszczki, skóra staje się wiotka, sucha, a policzki i usta tracą swoją objętość.
W stosowanych przez nas preparatach kwas hialuronowy otrzymywany jest w procesie biosyntezy, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych.

W wyniku starzenia się twarzy

Pewne obszary, szczególnie okolice skroni i kości policzkowych ulegają zanikowi poprzez zmniejszenie ilości m.in. tkanki tłuszczowej. Zmiany te nadają twarzy starszy wygląd, przyczyniając się do opadania policzków oraz powstania zmarszczek w dolnych częściach twarzy.
Wolumetryczne odmładzanie polega na przywróceniu utraconej objętości i korekcie zarysu twarzy. Zabieg modelowania konturów twarzy nie tylko pozwala na dyskretną zmianę proporcji twarzy, ale powoduje również efekt podniesienia całej twarzy.

Wchłaniający się kwas hialuronowy zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry. Terapia dobierana indywidualnie do stanu skóry pacjenta.

KWAS HIALURONOWY - wypełnianie zmarszczek
KWAS HIALURONOWY - wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy

W postaci elastycznego żelu, po uprzednim znieczuleniu maścią, wprowadzany jest do skóry bardzo cienką igłą. Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki wiąże on wodę i powiększa objętość danej okolicy, dając efekt naturalnego wypełnienia i wygładzenia zmarszczek.
Zabieg jest krótki, a rezultat można zobaczyć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.
Zastosowanie wypełnienia kwasem hialuronowym usieciowanym:

Wypełnienie płytkich zmarszczek
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
Powiększenie i ujędrnienie ust
Modelowanie konturów ust
Modelowanie kształtu twarzy
Uwydatnienie policzków

Skutki uboczne

Zaraz po zabiegu skóra może być minimalnie zaczerwieniona i obrzęknięta w miejscach wstrzyknięcia, co ustępuje po kilku godzinach. Może też się pojawić niewielka wybroczyna lub drobne zgrubienie w miejscu podania preparatu.

Informacje

Czas ok. 60 minut

Ilość zabiegów 1 zabieg na 12-16 miesięcy

Efekt

Efekt w postaci wypełnienia i wygładzenia zmarszczek jest natychmiastowy i wygląda bardzo naturalnie. Przez kolejne 4 tygodnie efekt wzrasta poprzez wiązanie przez cząsteczki kwasu wody wewnątrz skóry. Kwas hialuronowy usieciowany Aliaxin utrzymuje się w skórze ok. 12-18 miesięcy. Okres ten jest uzależniony od stanu skóry i indywidualny dla każdego pacjenta . Preparat stopniowo się wchłania nie pozostawiając żadnych śladów.

Zalecenia po zabiegu

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby układu odpornościowego
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • Nie należy zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych na 3 dni przed zabiegiem

Przeciwwskazania

 • Rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki,
 • Zapalenie żył,
 • Alergia na wosk,
 • Zapalenie mieszków włosowych,
 • Stany zapalne i ropne skóry,
 • Zbyt krótkie włosy,
 • Skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV. 

Zadzwoń po poradę lub umów się na konsultację

(+48) 503-185-546