Klinika Urody & SPA
Team Beauty

SKUTECZNA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym

Usuwanie zmarszczek. Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu, który odpowiedzialny jest za dobre nawilżenie naszej skóry. W procesie starzenia się jego zawartość w tkankach maleje.
kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

Więcej informacji:

Jeśli masz dość widoku swoich zmarszczek i chcesz coś z tym zrobić, kwas hialuronowy może być idealnym rozwiązaniem. Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest jednym z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na poprawę wyglądu skóry.

Jedną z największych zalet tej metody jest to, że jest ona bardzo skuteczna. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze, a jego wypełnianie zmarszczek pozwala na przywrócenie skórze jej naturalnego nawilżenia i elastyczności.

Kolejną zaletą jest to, że jest to metoda bezinwazyjna. W przeciwieństwie do operacji plastycznych, zabiegi z kwasem hialuronowym nie wymagają skalpela ani długiego okresu rekonwalescencji.

Co ważne, zabiegi z kwasem hialuronowym są bardzo bezpieczne i praktycznie bezbolesne. Lekarz może zastosować znieczulenie miejscowe, aby zminimalizować odczuwanie bólu podczas zabiegu.

Jeśli chcesz poprawić swój wygląd i pozbyć się zmarszczek, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest doskonałą opcją.

KWAS HIALURONOWY wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu, który odpowiedzialny jest za dobre nawilżenie naszej skóry. Fizjologicznie kwas hialuronowy jest obecny w skórze w postaci soli sodowej (hialuronian sodu). Wraz z wiekiem, od około 25 roku życia jego ilość stopniowo maleje czego bezpośrednim skutkiem jest wiotczenie skóry i pojawianie się zmarszczek. Związek ten występuje w trzech postaciach – usieciowionej, częściowo usieciowionej oraz nieusieciowionej. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest głównie kwas usieciowiony, który zapewnia odpowiednie nawilżenie ust oraz kwas nieusieciowiony, którego używa się do ich modelowania.

W wyniku starzenia się twarzy

W procesie starzenia się jego zawartość w tkankach maleje. Powstają zmarszczki, skóra staje się wiotka, sucha, a policzki i usta tracą swoją objętość.
W stosowanych przez nas preparatach kwas hialuronowy otrzymywany jest w procesie biosyntezy, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych.
Pewne obszary, szczególnie okolice skroni i kości policzkowych ulegają zanikowi poprzez zmniejszenie ilości m.in. tkanki tłuszczowej. Zmiany te nadają twarzy starszy wygląd, przyczyniając się do opadania policzków oraz powstania zmarszczek w dolnych częściach twarzy.
Wchłaniający się kwas hialuronowy zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry. Terapia dobierana indywidualnie do stanu skóry pacjenta.

Wchłaniający się kwas hialuronowy zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry. Terapia dobierana indywidualnie do stanu skóry pacjenta.

W postaci elastycznego żelu, po uprzednim znieczuleniu maścią, wprowadzany jest do skóry bardzo cienką igłą. Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki wiąże on wodę i powiększa objętość danej okolicy, dając efekt naturalnego wypełnienia i wygładzenia zmarszczek. Zabieg jest krótki, a rezultat można zobaczyć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.
wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym
wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym
wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym
wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym
kwas hialuronowy - wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy

W postaci elastycznego żelu, po uprzednim znieczuleniu maścią, wprowadzany jest do skóry bardzo cienką igłą. Po wstrzyknięciu preparatu w linię zmarszczki wiąże on wodę i powiększa objętość danej okolicy, dając efekt naturalnego wypełnienia i wygładzenia zmarszczek.
Zabieg jest krótki, a rezultat można zobaczyć natychmiast w lusterku. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia.
Zastosowanie wypełnienia kwasem hialuronowym usieciowanym:

Wypełnienie płytkich zmarszczek
Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych
Powiększenie i ujędrnienie ust
Modelowanie konturów ust
Modelowanie kształtu twarzy
Uwydatnienie policzków

Skutki uboczne

Zaraz po zabiegu skóra może być minimalnie zaczerwieniona i obrzęknięta w miejscach wstrzyknięcia, co ustępuje po kilku godzinach. Może też się pojawić niewielka wybroczyna lub drobne zgrubienie w miejscu podania preparatu.

Informacje

Czas ok. 60 minut

Ilość zabiegów 1 zabieg na 12-16 miesięcy

Efekt

Efekt w postaci wypełnienia i wygładzenia zmarszczek jest natychmiastowy i wygląda bardzo naturalnie. Przez kolejne 4 tygodnie efekt wzrasta poprzez wiązanie przez cząsteczki kwasu wody wewnątrz skóry. Kwas hialuronowy usieciowany Aliaxin utrzymuje się w skórze ok. 12-18 miesięcy. Okres ten jest uzależniony od stanu skóry i indywidualny dla każdego pacjenta . Preparat stopniowo się wchłania nie pozostawiając żadnych śladów.

Zalecenia po zabiegu

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Choroby układu odpornościowego
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
 • Nie należy zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych na 3 dni przed zabiegiem

Przeciwwskazania

 • Rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki,
 • Zapalenie żył,
 • Alergia na wosk,
 • Zapalenie mieszków włosowych,
 • Stany zapalne i ropne skóry,
 • Zbyt krótkie włosy,
 • Skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.