Klinika Urody & SPA
Team Beauty

SKUTECZNA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Ulthera Hifu Deep See

Ulthera Hifu Deep See

HIFU opiera się na technologii skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej. Energia cieplna przekazywana jest tkance w celu spowodowania urazu w określonym miejscu i pobudzenia naturalnego procesu gojenia się ran. Technologia ta doskonale sprawdza się w nieinwazyjnych zabiegach liftingu twarzy oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Najlepsze efekty uzyskuje się w okresie od 2 do 24 tygodni i utrzymuje się do 18 miesięcy.
hifu klinika urody spa team beauty - warszawa

Nieinwazyjny lifting i modelowanie sylwetki za pomocą ultradźwięków!

HIFU bazuje na technologii skoncentrowanej wiązki ultradźwięków. HIFU jest obecnie jednym z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań medycyny estetycznej w zakresie opóźniania procesów starzenia. Technologia ta doskonale sprawdza się w procedurach bezinwazyjnego liftingu twarzy, a także redukcji tkanki tłuszczowej. Zastosowanie „liftingu bez skalpela” nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji i jest bezpieczniejsze od procedury chirurgicznej.

hifu klinika urody spa team beauty - warszawa

W trakcie zabiegu Ulthera Hifu Deep See

Dochodzi do aplikacji ultradźwięków i przekazania do tkanki dawki energii cieplnej potrzebnej do spowodowania obrażeń w określonym miejscu i stymulowania naturalnego procesu gojenia się ran. Szeroka na 5-10 cm głowica, a w zasadzie odpowiedni przetwornik, wytwarza falę w kształcie stożka, która kumuluje się na wybranej głębokości, powodując kontrolowane „poparzenie” o średnicy 0,5-1 mm w odstępach około 1-2mm. Jednocześnie nie powoduje innych niekorzystnych zmian w tkankach otaczających. To pobudza tkanki do tworzenia łańcuchów naprawczych i nowego kolagenu. W rezultacie następuje zwiększenie napięcia i lifting skóry.
Rezultat widoczny jest od razu (w ciągu 24-48 godzin po zabiegu), a potem nasila się z czasem (najlepsze efekty uzyskuje się w okresie od 2 do 24 tygodni) i utrzymuje aż do 18 miesięcy. Zabieg może być stosowany zarówno na twarz, jak i ciało. W wielu przypadkach wystarczy jeden zabieg, a jeśli ma ich być więcej (gdy skóra jest bardziej wiotka), wykonuje się je w odstępach 1-3 miesięcy. Technikę tę można stosować w szerokiej grupie pacjentów, niezależnie od karnacji i grubości skóry oraz pory roku.

Zalecenia pozabiegowe

Skóra po zabiegu Ulthera Hifu Deep See jest lekko zaczerwieniona, ale efekt ten znika po kilku godzinach. Pacjent może od razu po sesji wrócić do codziennej aktywności.

Czasem może pojawić się delikatna opuchlizna utrzymująca się maksymalnie do kilku dni.

Bardzo rzadko zdarzają się przypadki punktowego oparzenia skóry. Jest to związane z niedokładnym przyłożeniem głowicy do powierzchni skory i koncentracją wiązki ultradźwięków na jej powierzchowni.

Bywają również przypadki miejscowej parastezji. Najczęściej objawy te mijają samoistnie w ciągu kilku godzin do kilku dni. Zaleca się unikanie złuszczania skóry w okolicy zabiegowej przez co najmniej tydzień po zabiegu lub do momentu zniknięcia nadwrażliwości skóry.

W okresie 2 tygodni po zabiegu Ulthera Hifu Deep See, nie należy stosować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, za wyjątkiem paracetamolu.

Informacje

Czas zabiegu: od 20 do 60 minut zależy od obszaru poddawanego zabiegowi.

Ilość zabiegów: 1 zabieg jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt, w zależności od stanu skóry poddawanego zabiegowi i celów terapii.

Zabieg można traktować jako zabieg zapobiegawczy lub stały terapeutyczny wówczas można go wykonywać stale w odstępach 3-6-9 miesięcy w zależności od stanu wyjściowego.

Wskazania

 • Wiotka skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud i kolan
 • redukcja zmarszczek
 • Profilaktyka utraty jędrności skóry (np. w trakcie odchudzania)
 • Utrata elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży
 • Lifting twarzy
 • Odmłodzenie dekoltu
 • Uniesienie piersi

Przeciwwskazania

 • Aktywny stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
 • Zmiany skórne, opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
 • Choroba nowotworowa
 • Ciąża
 • Metalowe implanty w okolicy zabiegowej
 • Otwarte rany
 • Wszczepione urządzenia elektryczne
 • Leczenie przeciwzakrzepowe lub obecność zaburzeń krwotocznych
 • Keloidy
 • Wypełniacze w okolicy zabiegowej– konsultacja indywidualna