Klinika Urody & SPA

Team Beauty

Karboksyterapia terapia co2

Karboksyterapia - skuteczna terapia CO2

Rewolucyjny zabieg karboksyterapi, polega na igłowym, śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla CO2 w celach terapeutycznych za pomocą specjalnego urządzenia kontrolującego ciśnienie i przepływ gazu.
Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, to niezwykle mało inwazyjny, szybki w wykonaniu i skuteczny zabieg medycyny estetycznej, charakteryzujący się bardzo szerokim zakresem zastosowań.

karboksyterapia terapia co2 karboksyterapia

Karboksyterapia to skuteczny zabieg medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu w terapii dwutlenku węgla co2

Zabieg karboksyterapii zwany też „cudownym gazem” polega na igłowym, śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla co2 w celach terapeutycznych za pomocą specjalnego urządzenia.
Zdecydowanie Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, to niezwykle mało inwazyjny, szybki w wykonaniu i skuteczny zabieg medycyny estetycznej, charakteryzujący się bardzo szerokim zakresem zastosowań. Leczenie dwutlenkiem węgla czyli karboksyterapia została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność karboksyterapi jest imponująca. W związku z tym karboksyterapia jest bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.

karboksyterapia terapia co2 karboksyterapia

Wiele zastosowań karboksyterapii.

Nowoczesna technologia estetyczna oferuje szeroką gamę skutecznych zabiegów odmładzania skóry. Jednym z nich jest zdecydowanie karboksyterapia. Pomaga zwalczać zmiany związane z wiekiem, poprawia elastyczność skóry, likwiduje zmarszczki i przebarwienia oraz zwalcza trądzik.

Karboksyterapia to innowacyjna metoda odmładzania naskórka oparta na właściwościach dwutlenku węgla.

 Reasumując Karboksyterapia to zabieg kosmetyczny, w którym dwutlenek węgla wprowadzany jest do lub pod skórę. W odpowiedzi na nadmiar CO2 (hiperkapnia) w tkance do zmiany dostarczana jest duża ilość tlenu. To aktywuje lokalny przepływ krwi, metabolizm komórkowy i syntezę kolagenu.

Zabieg poprawia kondycję skóry i pomaga przy trądziku różowatym, naczynku, trądziku, łuszczycy i innych schorzeniach dermatowenerologicznych.
Karboksyterapia lub terapia CO2 ma wiele zastosowań – od skutecznego stymulowania procesów odmładzania i odświeżania skóry, przez leczenie rozstępów, cellulitu i blizn, po leczenie łysienia czy zaburzeń krążenia.

Czy podawanie dwutlenku węgla jest bezpieczne?

Karboksyterapia jest znana od 70 lat i bardzo dokładnie przebadana. W każdej minucie życia wytwarzamy dwutlenek węgla. To fizjologiczny proces i stosując karboksyterapię w nic nie ingerujemy. Nie podajemy substancji obcych dla organizmu. Po podaniu pod skórę, dwutlenek węgla podlega naturalnej przemianie chemicznej w kwas węglowy. Receptory skóry wyłapują zmianę ciśnienia w obszarze, gdzie zrobiliśmy iniekcję, następuje szybko dopływ krwi, wyrównanie ciśnienia i podanie tlenu. Tak działa nasz organizm. W związku z tym karboksyterapia jest zdecydowanie skuteczna i bezpieczna.

Dla kogo odpowiednia jest karboksyterapia?

Karboksyterapia może być stosowana w wielu problemach kosmetycznych i w zasadzie jest odpowiednia dla każdego, kto nie ma poważnych chorób układu krążenia lub chorób płuc.

Jakie są obszary zastosowania karboksyterapii?

Karboksyterapia może być stosowana zarówno w powierzchownych, jak i głębszych warstwach skóry przylegających do tkanki tłuszczowej. Te dwa obszary zastosowania można stosować w leczeniu takich wskazań jak drobne zmarszczki mimiczne, podwójny podbródek, cienie pod oczami, kurze łapki, ale także cellulit czy rozstępy.
karboksyterapia

Zmarszczki i karboksyterapia

Powstawanie zmarszczek nie wynika z procesu patologicznego, ale z mechanizmu naturalnego starzenia się skóry. Od 25 roku życia następuje stopniowa zmiana równowagi hormonalnej i własnych procesów metabolicznych organizmu, które wpływają również na cerę. Tkanka traci elastyczność, dzięki czemu zmarszczki mogą i pozostawać przede wszystkim na twarzy, która jest poddawana nieustannemu stresowi mimicznemu. Także tutaj terapia CO2 ma temu zaradzić w pewnym stopniu poprzez stymulację produkcji kolagenu, co zwiększa sprężystość i elastyczność skóry. Karboksyterapia stała się więc popularną metodą, zwłaszcza na zmarszczki na czole, zmarszczki okołooczodołowe ( kurze łapki ) i zmarszczki śmiechu wokół ust.

Jakie są korzyści z karboksyterapii?

Zalety karboksyterapii to przede wszystkim wieloletnie pozytywne doświadczenia, niski profil skutków ubocznych oraz to, że jest to bardzo delikatna forma terapii, która szybko przynosi pierwsze efekty i nie wymaga ani wielkiego przygotowania, ani dalszego leczenia.

Karboksyterapia pod oczy.

Cienie pod oczami nie są uważane za prawdziwą chorobę, ale są postrzegane przez osoby dotknięte chorobą jako dość irytujące, ponieważ sprawiają, że twarz wygląda na starszą, bardziej zmęczoną i wychudzoną. Przyczyną powstawania cieni pod oczami u większości osób jest wyjątkowo cienka skóra w tym obszarze, przez którą mogą prześwitywać naczynia krwionośne. Im mniej ten obszar skóry jest zaopatrywany w bogatą w tlen krew tętniczą, tym ciemniejsze są cienie. To właśnie temu efektowi przeciwdziała karboksyterapia poprzez stymulację dopływu tlenu.

Zabiegi karboksyterapii na korekcje policzków

Szczególnie na policzkach u osób dotkniętych chorobą występuje zwiotczenie skóry, które zwiększa się wraz z wiekiem, co jest szczególnie nieprzyjemne. Policzki często wydają się zapadnięte, skóra zwisa nad kośćmi policzkowymi. Każdy, kto nie chce mieć kosztownej i ryzykownej chirurgicznej korekcji policzków, może również skorzystać z karboksyterapii tego problemu estetycznego. Zapewnia to świeższą, zdrowszą cerę oraz bardziej różową i jędrną skórę. Oczywiście należy mieć świadomość, że karboksyterapia może być tylko rozwiązaniem tymczasowym i w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego jest mniej skuteczna w dłuższej perspektywie.

Podwójny podbródek i karboksyterapia.

Terapia może również zdziałać cuda na podwójny podbródek , ponieważ wstrzyknięcie nadaje obwisłej skórze więcej konturów. To z kolei wpływa na Twój profil i sprawia, że ​​wyglądasz młodziej.

Worki łzowe i opadające powieki

Podczas gdy opadające powieki są również spowodowane zmniejszeniem elastyczności tkanek i wiotczeniem skóry, worki pod oczami częściej wynikają z nagromadzenia małych złogów tłuszczu, rozluźnienia tkanek i zaburzonego drenażu limfatycznego. Wszystkim tym efektom można przeciwdziałać, przeprowadzając terapię gazową CO2.

Jakie inne zabiegi są możliwe dzięki karboksyterapii CO2 na ciało?

Inne popularne obszary leczenia za pomocą CO2 to ramiona, brzuch, pośladki, uda i dekolt. W tych rejonach ciała na pierwszy plan wysuwa się nie tylko napinanie skóry, ale przede wszystkim efekt lipolityczny. Dzięki obu mechanizmom terapia może być stosowana w ramach liftingu szyi, ramion, brzucha i ud.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty karboksyterapii?

Pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu. Długoterminowe i trwałe zmiany można zwykle osiągnąć tylko poprzez kilka sesji.

Czy efekty karboksyterapii wyglądają naturalnie?

Tak, wyglądają naturalnie. W zasadzie karboksyterapia jest jedną z najbardziej naturalnych metod, ponieważ nie stosuje się obcych substancji, a dostarczany gaz jedynie inicjuje i intensyfikuje proces fizjologiczny. Jeśli więc zależy Ci na szczególnie naturalnym wyglądzie, karboksyterapia może być właśnie dla Ciebie.

Jak często możesz mieć karboksyterapię?

Przy pierwszym zastosowaniu terapię należy przeprowadzić co najmniej trzy razy, ale w zależności od wskazań i obszaru zabiegowego może być konieczne do dwunastu sesji. Po tej początkowej fazie możesz odświeżać terapię co trzy do sześciu miesięcy. Często implementacja zwykle nie jest konieczna.

Z jakimi innymi zabiegami można łączyć terapię CO2?

W razie potrzeby terapię CO2 można wspaniale połączyć z innymi zabiegami. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie jeszcze lepszego wyniku. Możesz omówić w Team Beauty Klinika Urody & SPA , która kombinacja jest dla Ciebie odpowiednia.

  • Mezoterapia – terminem często używanym w połączeniu z karboksyterapią jest mezoterapia . Ta alternatywna medyczna forma terapii opiera się na podobnej zasadzie, a mianowicie mikrozastrzykach. Jednak przy podejściu mezoterapeutycznym  nie wstrzykuje się żadnych gazów, ale różne składniki aktywne, które również bazują na substancjach własnych organizmu. Stosowane są preparaty naturopatyczne, witaminy, koenzymy, antyoksydanty czy kwas hialuronowy. Odpowiednia mieszanka jest indywidualnie dostosowywana do własnych potrzeb i życzeń.
  • Kwas hialuronowy – Zasadniczo kwas hialuronowy jest uważany za cudowne lekarstwo przeciwstarzeniowe; jest ważną częścią tkanki, a także odgrywa ważną rolę we wzroście i regeneracji komórek. Zastrzyki z kwasu hialuronowego są więc stosowane zarówno w leczeniu bólu ortopedycznego, jak i w medycynie estetycznej w leczeniu zmarszczek i można je łatwo łączyć z zabiegami karboksyterapii.
  • Terapia falami radiowymi – Podejście oparte na terapii falami radiowymi również ma na celu uzyskanie wyników podobnych do karboksyterapii i można je łatwo z nią połączyć. Dzięki tej absolutnie bezbolesnej i nieinwazyjnej formie terapii energia w postaci ciepła dostarczana jest na powierzchnię skóry, gdzie również aktywuje i odbudowuje włókna kolagenowe.
  • Peeling chemiczny – Klasyczny peeling chemiczny również optymalnie dopełnia efekty karboksyterapii, należy jednak uważać, aby nie stosować peelingu bezpośrednio przed lub po zabiegu z użyciem gazów wiosennych.

Informacje o zabiegu karboksyterapii

Czas zabiegu od 10 – 60 min

Ilość zabiegów zalecana seria zabiegów w zależności od problemu od 3-10 zabiegów, 1 raz w tygodniu

Wskazania do zabiegu karboksyterapii

  • Nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • Cellulit,
  • Rozstępy,
  • Zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
  • Brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi,
  • Brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
  • Opadające powieki,
  • kurze łapki,
  • Ciemne kręgi pod oczami.
  • Zwiotczenie piersi.
  • Poprawa kondycji włosów

Przeciwwskazania do karboksyterapi

  • Ciąża.
  • Terapia nowotworowa.
  • Choroby autoimmunoagresji.
  • Poważne choroby serca.
  • Chorobowa ciężka niewydolność nerek i płuc.
error: Alert: Wybór treści jest wyłączony!!