Klinika Urody & SPA

Team Beauty

Karboksyterapia terapia CO2

Karboksyterapia terapia CO2

Rewolucyjny zabieg w kosmetologii, polega na igłowym, śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla CO2 w celach terapeutycznych za pomocą specjalnego urządzenia kontrolującego ciśnienie i przepływ gazu.
Karboksyterapia warszawa, Klinika Urody & Spa Team Beauty - Warszawa

Nowość w medycynie estetycznej! Karboksyterapia – skuteczny i bezpieczny zabieg

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.
Karboksyterapia warszawa, Klinika Urody & Spa Team Beauty - Warszawa

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie, głównie jako efekt metabolizmu komórkowego. Jego wysokie stężenie jest oznaką słabej cyrkulacji krwi.

Po zdeponowaniu gazu w tkance, pierwszym efektem jest gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Kiedy krwinki czerwone są wystawione na wysokie stężenie dwutlenku węgla, hemoglobina w nich zawarta zaczyna gwałtownie uwalniać atomy tlenu i łączy się z wychwyconym dwutlenkiem węgla.

Pod wpływem enzymu anhydrazy węglanowej i wody dwutlenek węgla jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe.

Co za tym idzie, pH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są wyjątkowo dobrze dotlenione.

Następstwem iniekcji z CO2 jest stan zapalny tkanek, który stymuluje włókna kolagenowe i elastynowe do intensywnej regeneracji. Skóra staje się gładsza i bardziej jędrna

Zabieg zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. Wkłucia są praktycznie bezbolesne, a jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu w tkance powodującego uczucie ucisku i rozpierania.

Nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie daje seria zabiegów.

Czy podawanie dwutlenku węgla jest bezpieczne?

Całkowicie. Karboksyterapia jest znana od 70 lat i bardzo dokładnie przebadana. W każdej minucie życia wytwarzamy dwutlenek węgla. To fizjologiczny proces i stosując karboksyterapię w nic nie ingerujemy. Nie podajemy substancji obcych dla organizmu. Po podaniu pod skórę, dwutlenek węgla podlega naturalnej przemianie chemicznej w kwas węglowy. Receptory skóry wyłapują zmianę ciśnienia w obszarze, gdzie zrobiliśmy iniekcję, następuje szybko dopływ krwi, wyrównanie ciśnienia i podanie tlenu. Tak działa nasz organizm.

Karboksyterapia pod oczy.

Ciemne cienie pod oczami na dolnej powiece są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Kapilary sieci dolnych powiek mogą stać się zatłoczone z różnych powodów. Leniwy przepływ krwi daje podstawę do gromadzenia się krwi w tym obszarze, która przez cienką skórę dolnej powieki jest widoczna jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę nadając jej zdrowy i świeży wygląd. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, tym samym redukując cienie pod oczami. Po serii zabiegów, skóra posiada zdrowy odcień bardziej świetlisty wygląd, efekty utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Informacje

Czas zabiegu od 10 – 60 min

Ilość zabiegów zalecana seria zabiegów w zależności od problemu od 3-10 zabiegów, 1 raz w tygodniu

Wskazania

Lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej.
Cellulit.
Rozstępy.
Zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała.
Brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi.
Brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha.
Opadające powieki, kurze łapki.
Ciemne kręgi pod oczami.
Zwiotczenie piersi.

Przeciwwskazania

  • Ciąża.
  • Terapia nowotworowa.
  • Choroby autoimmunoagresji.
  • Poważne choroby serca.
  • Chorobowa ciężka niewydolność nerek i płuc.

Zadzwoń po poradę lub umów się na konsultację

(+48) 503-185-546