Klinika Urody & SPA
Team Beauty

SKUTECZNA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny wykorzystuje ultradźwięki, które prowadzą do rozbicia i usunięcia martwych komórek naskórka. · Zabieg jest łagodny dla skóry
peeling kawitacyjny

Oczyszczanie skóry

Doskonałą metodą złuszczania naskórka jest peeling kawitacyjny , czyli oczyszczania skóry za pomocą ultradźwięków. Jest on zabiegiem uniwersalnym dla każdego typu cery, bez względu na wiek. Podczas wykonywania peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się zjawisko kawitacji.Dodatkowo, stosowanie ultradźwięków pozwala na przeprowadzenie mikromasażu tkanek, dzięki czemu poprawia się ukrwienie i elastyczność skóry.

Peeling kawitacyjny pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zrogowaciałego naskórka i bakterii oraz zniwelowanie wszelkich zanieczyszczeń, w tym także zaskórników. Skóra po tego typu zabiegu goi się dość szybko. Już następnego dnia nie ma śladów po zaskórnikach.

peeling kawitacyjny
Zabieg peeling kawitacyjny polega na oczyszczaniu skóry za pomocą zjawiska kawitacji wywoływanego ultradźwiękami. Efektem tak wykonanego peelingu jest usunięcie martwych komórek skóry i zanieczyszczeń z jej powierzchni oraz poprawa odżywienia, elastyczności i napięcia skóry. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Peeling kawitacyjny – jak często powtarzać zabieg?
Peeling może być jednorazowym zabiegiem, który odświeży wygląd cery. Jednak w przypadku osób z problematyczną skórą twarzy zalecamy wykonie serii około 4-6 zabiegów peelingu kawitacyjnego w odstępach co dwa tygodnie. Seria zabiegów pomoże na dłużej utrzymać efekty zabiegu oczyszczania skóry.

Wskazania do zabiegu – każdy rodzaj skóry wymagający oczyszczenia, a w szczególności:

Skóra przetłuszczająca się
Zaskórniki
Trądzik
Utrata jędrności, zmarszczki.
Przeciwwskazania do zabiegu:
Ostry stan zapalny przebiegający z wysoką gorączką
Nieustabilizowane zaburzenia w pracy tarczycy
Zakrzepowe zapalenie żył
Niewydolność krążenia
Ciąża
Choroby nowotworowe
Metalowe implanty lub obecność metalu w polu zabiegowym (np. kolczyki)
Metaliczne ciała obce w tkankach (np. rozrusznik serca, aparat na zębach)
Osteoporoza
Nerwica wegetatywna
Gruźlica
Zaleca się łączenie peelingu kawitacyjnego z innymi zabiegami.