Klinika Urody & SPA

Team Beauty

HIFU ULTHERA – niechirurgiczny lifting ciała i twarzy Warszawa.

HIFU ULTHERA – niechirurgiczny lifting ciała i twarzy Warszawa.

✅ Zabieg HIFU WARSZAWA

Zabieg Hifu

Hifu to najsilniejsza, bezinwazyjna forma terapii zwiększająca jędrność i napięcie skóry. Ta najnowsza technologia liftingu ultradźwiękowego, znakomita alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy oraz ciała. W pełni bezpieczna, która nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Urządzenie Hifu wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), polegającej na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze. Technologia HIFU jest znana i stosowana w medycynie od ponad 20 lat (między innymi do leczenia raka prostaty). W medycynie estetycznej stosowana jest od kilku lat, a jej popularność wciąż rośnie.
Skoncentrowane fale ultradźwiękowe emitowane przez urządzenie przechodzą przez naskórek i kumulując się na różnych poziomach w skórze i tkance podskórnej wywołują punktowe przegrzanie do około 65 – 70 st.C. Stymuluje to naturalne procesy naprawcze, przebudowę tkanek i w ostateczności daje efekt bezoperacyjnego liftingu.
Rezultatem zabiegu jest przede wszystkim napięcie skóry oraz pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i przebudowy tkanek. Końcowym efektem zabiegu jest widoczne zmniejszenie wiotkości skóry i długotrwały efekt liftingu. Zabieg Hifu powoduje naturalne i długotrwałe efekty liftingu skóry.

Dla kogo zabieg hifu:

chcą przywrócić jędrność i napięcie skóry,
chcą pozbyć się zmarszczek na czole, w okolicy oczu i ust
cierpią z powodu podwójnego podbródka,
chcą odmłodzić i ujędrnić dekolt
poszukując skutecznego i nieinwazyjnego zabiegu
oczekując naturalnego i długotrwałego efektu

Efekty zabiegu Hifu:

redukcja zmarszczek wokół ust, oczu oraz na szyi i czole,
konturowanie twarzy,
redukcja podwójnego podbródka,
uwydatnienie linii żuchwy,
podniesienie policzków,
uniesienie brwi,
lifting wiotkiej skóry twarzy, szyi, dekoltu,
W obszarze zabiegowym w tkankach powstają dwa zjawiska fizyczne:
Efekt termiczny – na skutek absorbcji przez komórki fal ultradźwiękowych kumulowane jest ciepło, powodujące koagulację tkanek. Fala przenika przez warstwy naskórka (nie uszkadzając ich) i działa na określonych głębokościach, gdzie podgrzewa tkankę.
Efekt mechaniczny – wytwarzanie pęcherzyków gazu wewnątrz komórek i narastanie ciśnienia w ich wnętrzu prowadzi do niszczenia struktur tkankowych, co w konsekwencji – w reakcji obronnej – pobudza organizm do naturalnych procesów regeneracji, odbudowy i zagęszczenia tkanki a tym samym do jej liftingu i ujędrnienia.
Urządzenie HIFU pozwala działać bardzo skutecznie zarówno na skórę (poprawa jej napięcia), tkankę podskórną (poprawa gęstości) jak i na tkankę tłuszczową (rozpuszczenie jej w bezpieczny sposób i napięcie zwiotczałych powięzi).

Efekty Hifu na twarz:

opadanie brwi, zmarszczki czoła, wokół oczu, ust, utrata ostrości konturu twarzy, opadanie policzków (tzw. „chomiczki”), opadanie kącików ust, zwiotczały podbródek, zanik linii żuchwy, ogólne objawy starzenia, wiotka skóra z utratą jędrności.

Efekty Hifu na ciało:

zwiotczała skóra na brzuchu, nadmiar tkanki tłuszczowej, lokalne otłuszczenia, konturowanie sylwetki ; dekolt, ramiona, plecy, brzuch, boczki, pośladki, uda, łydki.

Efekty kuracji

 • lifting i „zagęszczenie” skóry
 • widoczne zmniejszenie wiotkości skóry
 • stymulacja syntezy kolagenu
 • zagęszczenie skóry
 • poprawa elastyczności skóry
 • uniesienie opadających powiek
 • korekta owalu twarzy
 • poprawa zarysu linii żuchwy oraz likwidacja opadających policzków tzw.”chomików”
 • poprawa wyglądu szyi
 • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej na różnych obszarach ciała oraz zwiększenie napięcia skóry ciała (ramiona, brzuch, boczki, piersi, pośladki, uda, łydki )
 • modelowanie, konturowanie sylwetki
 • profilaktyka utraty jędrności skóry (np. w trakcie odchudzania)
 • przywrócenie elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży, odchudzaniu
 • zmniejszenie wiotkości skóry w tak trudnych do leczenia obszarach, jak ramiona i wewnętrzna strona ud
 • poprawa wyglądu skóry w okolicach kolan, kostek i łokci
 • lifting skóry na dekolcie

Dlaczego lifting HIFU cieszy się coraz większym zainteresowaniem?
Urządzenie do liftingu HIFU wykorzystujące ultradźwięki zapewnia klientom zadowalające rezultaty. Coraz więcej osób rezygnuje z zabiegów chirurgii plastycznej na rzecz medycyny estetycznej. Dzieje się tak, ponieważ dzięki zabiegom kosmetologicznym można osiągnąć równie dobry efekt napinania skóry, bez stresu, wyłączenia z życia codziennego i za dużą niższą cenę.
W czasie przeprowadzania procedury, tkanki poddawane są działaniu wysokiej temperatury na różnych głębokościach począwszy od 1,5 mm do 13 mm, w zależności od potrzeb.
Zabieg zapewnia zmniejszenie objętości głęboko położonych warstw skóry właściwej i obkurczenie pobliskich tkanek. A co bardzo istotne, po zakończonej procedurze HIFU, organizm rozpoczyna odbudowę tkanek w miejscach działania ultradźwięków. W ten sposób procedura pozwala na poprawę jędrności i struktury osłabionej skóry bez uszkodzenia jej powierzchni.

Jak wygląda procedura HIFU?
Na twarzy klienta specjalnym ołówkiem oznaczane są bezpieczne obszary oddziaływania fali ultradźwiękowej. Do zabiegu wykorzystywany jest żel sprzęgający (żel do USG) dzięki któremu fale ultradźwiękowe są przenoszone do tkanek głębszych. Następnie do skóry przykłada się głowicę zabiegową z dedykowanym do danego zabiegu kartridżem zabiegowym. Przy użyciu przetwornika działającego np. na głębokości 4,5 mm tworzone są rzędy punktów mikrokoagulacji, a następnie proces jest powtarzany przy użyciu przetwornika działającego na głębokości 3 mm, każda strefa ma własne zalecenia dotyczące głębokości i intensywności zabiegu. W celu odpowiedniego pobudzenia danego obszaru twarzy czy ciała, potrzebujemy zdeponować na danych głębokościach odpowiednią ilość energii (ilość linii zabiegowych dedykowanych do danego obszaru), która pozwoli na przebudowę tkanek. W niektórych obszarach mogą być stosowane dodatkowe przetworniki tj: 1,5 mm i 8mm, czy 13 mm.

Jakie są odczucia przy HIFU?
Zabieg HIFU powoduje niewielkie doznania bólowe, jedynie w bardzo wrażliwych mocniej unerwionych miejscach na twarzy, można odczuwać pewien dyskomfort. Znajomość anatomii twarzy pomoże zmniejszyć ból w tych obszarach. Podczas zabiegu nie jest wymagane znieczulenie, nie ma potrzeby noszenia okularów, wszystko to przyczynia się do komfortowego stanu emocjonalnego klienta.

Kiedy można zauważyć efekty zabiegu?
Zaraz po zabiegu można ocenić 10-15% efektu końcowego, który na skórze będzie widoczny po ok 90 dniach. W zależności od obszaru, który był poddawany działaniu fali ultradźwiękowej u klientów obserwujemy: uniesienie linii łuków brwiowych, zmniejszenie nawisu górnej powieki, zmniejszenie objętości tkanek dolnej części twarzy, zwiększenie ostrości linii żuchwy, ujędrnienie skóry na szyi i dekolcie, ujędrnienie i wyszczuplenie ramion, ud i brzucha oraz ujędrnienie skory nad kolanami. Pamiętajmy, że po zabiegu organizm uruchamia mechanizmy regeneracji tkanek, a procesy te trwają średnio około 90 dni.

Gdzie w Warszawie wykonać zabiegi HIFU?

Zabieg Hifu wykonasz w Klinika Urody & SPA Team Beauty
ul. Króla Jana III Sobieskiego 45 lok. u17
02-758 Warszawa
tel. (22) 623-81-11
tel. (+48) 503-185-546
recepcja@teambeauty.pl

Zadzwoń po poradę lub umów się na konsultację

(+48) 503-185-546