Klinika Urody & SPA

Team Beauty

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie czerwieni wargowej to zabieg skierowany do osób, które nie są zadowolone z kształtu, struktury lub wielkości ust. Najczęściej wykonywany jest wśród klientów mających znaczną asymetrię warg lub usta o małej objętości nieadekwatne proporcjami do pozostałych elementów twarzy.
POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

Więcej informacji:

Powiększanie i modelowanie ust

Poprawa wyglądu ust

Nieestetyczny wygląd ust może mieć wiele przyczyn. Oprócz czynników, na które klienci nie mają wpływu może to być również działanie promieni słonecznych czy ekspozycja na wiatr. Często klienci decydują się na powiększenie ust również gdy ich usta nie są wystarczająco nawilżone co powoduje pękanie ust lub niejednorodny kontur ust.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Należy pamiętać, że z zabiegu mogą korzystać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Efekty uzyskane poprzez iniekcję kwasu hialuronowego nie muszą być spektakularne, można zastosować niewielką ilość kwasu, który sprawi jedynie nadanie naturalny i zdrowy wyglądu czerwieni wargowej.

Trwałość powiększania i modelowania ust

Efekty uzyskiwane po przeprowadzeniu zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie są stałe. Utrzymują się bowiem od kilku dni do kilkunastu miesięcy (6 – 9 -12 miesięcy). Trwałość efektów uzależniona jest przede wszystkim od zastosowanego preparatu. Poszczególne kwasy różnią się gęstością i stopniem wiązania. Na trwałość rezultatów wpływają także uwarunkowania genetyczne oraz tryb życia. Uzyskany efekt w dużej mierze wynika z oczekiwań i preferencji klienta. Efekt objętościowy stopniowo zanika i ostatecznie kwas hialuronowy zostaje całkowicie zabsorbowany i zmetabolizowany przez organizm.
Powiększanie ust oraz modelowanie - Klinika Urody Warszawa

Przebieg zabiegu modelowania i powiększania ust

1. Konsultacja przedzabiegowa w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz sprecyzowania oczekiwań klienta.
2. Zabieg rozpoczyna się od aplikacji znieczulenia, które najczęściej występuje w postaci kremu bogatego w lidocaine oraz tetracainę.
3. Zabieg właściwy polega na wprowadzeniu w skórę właściwą, preparatu bogatego w kwas hialuronowy. W tym celu wykorzystywana jest ampułkostrzykawka, która umożliwia dostarczenie substancji w idealnej dawce.
4. Po zakończeniu wypełniania ust preparatem, następuje ich masaż w celu dokładnego rozprowadzenia kwasu hialuronowego. Standardowa procedura trwa zwykle 25 – 40 minut.
5. Przekazanie indywidualnych zaleceń pozabiegowych.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Zabieg powiększania i modelowania ust jest zabiegiem podczas, którego w czerwień wargową lub sąsiadujące miejsca podawany jest preparat usieciowanego kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy to polisacharyd, występujący w naszym organizmie naturalnie, m.in. w tkance łącznej czy nabłonku.

Przez 2-3 dni po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu, solarium, opalania, komór zimna lub ciepła i innych miejsc, gdzie są duże wahania temperatury. Po zabiegu należy unikać picia alkoholu i palenia papierosów, a także wzmożonego wysiłku fizycznego – przez około 3-7 dni.

W internecie nie brakuje stwierdzeń, że powiększanie ust jest bolesne, zabieg przeprowadzony profesjonalnie wcale nie boli.
Najbardziej znanym zabiegiem służącym zarówno powiększeniu ust, jak i lekkiemu zmodyfikowaniu ich kształtu, jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Jest to metoda naturalna, ponieważ substancja ta występuje w naszej skórze i odpowiada za prawidłowe jej nawilżenie.
Nowe usta zmieniają rysy twarzy i jej mimikę. Zabieg powiększenia i modelowania ust jest zabiegiem idealnym, mało inwazyjnym i dający prawie natychmiastowy efekt przywrócenia jędrności, objętości i nawilżenia ust. Dzięki czemu wygląd całej twarzy zmienia się. Twarz wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą.

Koszt uzależniony jest od tego, ile mililitrów kwasu zostanie wstrzyknięte. 

Co ile trzeba powtarzać zabieg, żeby efekt się utrzymywał? W zależności od użytego preparatu, naszego stylu życia, używek, stosowanych leków itp., co 6-12 miesięcy.
Pierwszym skojarzeniem dla wielu osób jest wciąż powiększanie ust.
Usta zostają znieczulone. Zabieg jest dzięki temu całkowicie bezbolesny, a czas jego trwania to około 30 minut. Następnie kwas hialuronowy jest wprowadzany pod skórę przy użyciu strzykawki.

Informacje

Czas ok. 60 minut
Ilość zabiegów 1 zabieg na 9-12-16 miesięcy, korekta po 3 tygodniach

Preparat oraz metoda dobierany indywidualnie podczas konsultacji.

Po zabiegu wykonywanym w innej klinice odstęp min 6 miesięcy z zastrzeżeniem braku błędnego wykonania oraz podaniem ilości I nazwy użytego preparatu

Przed zabiegiem

1. Przyjmując leki zwiększające ryzyko krwawienia : warfin i pochodne, preparaty kwasu acetylosalicylowego (Aspiryna, Polopiryna, Acard) należy skonsultować z lekarzem możliwość wykonania zabiegu modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym.
2. Ograniczyć spożycie alkoholu i kawy na około 24 godziny przed zabiegiem.
3. Pacjenci z cienką, pergaminową skórą i dużą tendencją do siniaczenia około 7 dni przed zabiegiem mogą przyjmować Rutinoscorbin, Cyclonaminę w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia znacznego zasinienia po zabiegu.

Etapy gojenia

1-3 dni od zabiegu – opuchlizna
4-6 dni od zabiegu – widoczne siniaki, usta twarde – nieregularne
6-8 dni po zabiegu – schodzi opuchlizna I siniaki
po 14 dniach usta są już w pełni wygojone

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry, infekcje (aktywna opryszczka)
  • skłonności do blizn przerostowych (keloidów),
  • choroby układu immunologicznego,
  • stany zapalne skóry,
  • choroba nowotworowa.

Zalecenia po zabiegu

1. Powierzchnię zabiegową myć czystą wodą.
2. Stosować maści łagodzące tj. Wazelina, Bepanthen, Alantan, Arnika (przed nałożeniem nowej warstwy należy zmyć wodą poprzednio nałożoną).
3. Pić min 2 l wody dziennie
4. Nie stosować innych kosmetyków na obszar zabiegowy oprócz zaleconych.
5. Nie korzystać z sauny i basenu, solarium, opalania (minimum 1 tydzień).
6. Unikanie aktywności fizycznej (do 2 dni po zabiegu).
7. Nie zdrapywać strupków.
8. Nie wykonywać makijażu na okolicę poddaną zabiegowi , unikać dużej ilości kawy, alkogolu, gorących I ostrych potraw (do 24h po zabiegu).
9. Unikaj ruchów utrudniających gojenie I zyskanie pożądanego efektu tj. – palenie, przygryzanie warg, picie ze słomki, robienie dziubka, całowanie I inne aktywności ustami

error: Alert: Wybór treści jest wyłączony!!