Klinika Urody & SPA
Team Beauty

SKUTECZNA KOSMETOLOGIA ESTETYCZNA

Laser Pikosekundowy PicoSure

Laser Pikosekundowy

PicoSure

Laser pikosekundowy to innowacyjna technologia wykorzystywana w dziedzinie medycyny estetycznej oraz dermatologii. Zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów. Laser pikosekundowy charakteryzuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu laserowego, mierzonego w pikosekundach (10^-12 sekundy). Dzięki tej krótkiej długości impulsu, laser ten jest efektywny w usuwaniu różnego rodzaju zmian skórnych, w tym przebarwień, blizn, a nawet tatuaży.

Nieablacyjne odmładzanie, poprawa kolorytu, napięcia i gęstości skóry, redukcja zmarszczek.
Zabiegi laserowe to obecnie najpopularniejszy i najbardziej efektywny sposób do regeneracji skóry i usunięcia jej mankamentów.

Nieablacyjne odmładzanie, usuwanie tatuażu

Poprawa napięcia i gęstości skóry, redukcja zmarszczek.

Zabiegi laserowe laserem pikosekundowym to obecnie najpopularniejszy i najbardziej efektywny sposób do regeneracji skóry i usunięcia jej mankamentów.

Laserowe odmładzanie skóry z zastosowaniem lasera Picosekundowego to jeden z najnowszych zabiegów odmładzających na bazie laserów frakcyjnych nieablacyjnych.

To zabieg który wykorzystuje dogłębne działanie lasera frakcyjnego przy zachowaniu ciągłości powierzchownych warstw skóry. Sposób podania impulsu- zredukowany do nanosukundy, powoduje brak wykluczeń z życia codziennego i w zasadzie całkowitą bezbolesność zabiegu.

Po zabiegu możemy wrócić do codziennych zajęć.
Zabieg stosowany przy wiotkości, drobnych zmarszczkach, przebarwieniach, ubytkach skóry, trądziku różowatym.

Służy przede wszystkim do pobudzenia głębokich warstw skóry do regeneracji i odbudowy oraz do mikro złuszczenia, który nie jest uciążliwe.
Potwierdzono bardzo pozytywny wpływ na obszarach często omijanych w trakcie zabiegów laserowych, takich jak: górna i dolna powieka, górna warga, cały obszar szyi i dekoltu.

laser pikosekundowy picosure warszawa klinika urody

Wiele zastosowań lasera pikosekundowego

Jednym z kluczowych zastosowań laserów pikosekundowych jest skuteczne usuwanie tatuaży. Długość impulsu pikosekundowego umożliwia rozbicie cząsteczek barwnika tatuażu na bardzo drobne fragmenty, co ułatwia ich naturalne usuwanie przez organizm. W porównaniu z tradycyjnymi laserami nanosekundowymi, laser pikosekundowy skraca czas trwania zabiegu i minimalizuje ryzyko uszkodzenia skóry otaczającej obszar poddanego obróbce.

Kolejnym istotnym zastosowaniem laserów pikosekundowych jest redukcja przebarwień skórnych. Działa to poprzez skierowane promieniowanie laserowe, które precyzyjnie dociera do obszarów skóry dotkniętych hiperpigmentacją, usuwając nadmiar melaniny. Proces ten jest skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla pacjenta.

Warto podkreślić, że laser pikosekundowy jest również wykorzystywany w leczeniu blizn potrądzikowych. Jego działanie wspomaga regenerację skóry, stymulując produkcję kolagenu i poprawiając strukturę tkanki bliznowej. Dzięki temu pacjenci doświadczają poprawy w wyglądzie skóry i zredukowanym widoczności blizn.

Zalety:

Program High-Tech – chroni skórę przed uszkodzeniem podczas zabiegu,
Proces tatuażu i usuwania pigmentu jest skrócony, co minimalizuje czas leczenia i regeneracji, z szybkim i oczywistym efektem,
Wygodne i bezpieczne – może skutecznie i bezpiecznie usunąć wszystkie rodzaje pigmentów i tatuaży, ponieważ Laser Nd Yag Picosekundowy precyzyjnie pozycjonuje tkankę docelową, aby zmniejszyć uszkodzenie skóry,
Brak osadu melaniny – laser wykorzystuje ultrakrótkie impulsy (o długości jednej bilionowej sekundy

Laser możemy wykorzystywać również do:

Usuwania tatuażu – kolorowego i czarnego
usuwania makijażu permanentnego
laserowego peelingu węglowego
usuwania rumienia, zwłaszcza przy trądziku różowatym

Wskazania

 • wszystkie objawy starzenia skóry,
 • zaburzenia pigmentacji,
 • wiotkość skóry,
 • trądzik różowaty,
 • szary koloryt,
 • do każdej skóry u osób od 18 do 80 roku życia

Przeciwwskazania

 • Mocna lub świeża opalenizna (zakaz opalania się min.4 tygodnie przed zabiegiem, również na solarium oraz należy zaprzestać stosowania kremów brązujących, ponieważ zabieg będzie nieskuteczny, mogą wystąpić przebarwienia i poparzenia skóry)
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Guzy i nowotwory, a w szczególności przebyty rak skóry i czerniak złośliwy
 • Bielactwo, łuszczyca oraz inne choroby autoimmunologiczne
 • Aktywna opryszczka w miejscu poddawanym zabiegowi
 • Nadwrażliwość na światło
 • Epilepsja (padaczka)
 • Cukrzyca nieuregulowana
 • Rozrusznik serca, implanty metalowe, pompa insulinowa
 • Skłonność do powstawania bliznowców, keloidów
 • Przyjmowanie w trakcie terapii i na min. 3 tyg. przed suplementów ziołowych i antybiotyków (np. : tetracykliny, azytromycyna, ciprofloksacyna, kotrymoksazol, nitrofurantoina, doksycyklina, metronidazol)
  Należy nie stosować min.2 tygodnie przed zabiegiem kwasów AHA i BHA oraz kwasu retinowego i jego pochodnych

Zalecenia po zabiegu

3 dni po zabiegu bez ekspozycji na słońcu, sauny, basenu silne nawilżanie obszarów objętych zabiegiem

Laser pikosekundowy Warszawa

Laser pikosekundowy jest używany w medycynie estetycznej do różnych celów, takich jak usuwanie tatuaży, redukcja blizn, czy poprawa wyglądu skóry.