Klinika Urody & SPA

Team Beauty

Kriolipoliza Cryo Shape Duo

Wymrażanie tkanki tłuszczowej.

Leczenie tłuszczu przez zimno - kriolipoliza.

Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej. Cryo Shape Duo to jedno z najlepszych na świecie urządzeń do usuwania tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza to nowoczesna i nieinwazyjna metoda miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na schłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Adipocyty, przez wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, są szczególnie podatne na działanie niskich temperatur.

Co warto wiedziec o Kriolipolizie?

Klinika Urody & SPA Team Beauty oferuje unikalną koncepcję leczenia, która rozwiązuje problematyczne obszary bez stosowania diety i sportu. Możesz sobie wyobrazić kriolipolizę jako zupełnie nową metodę redukcji tkanki tłuszczowej bez operacji. Mówiąc ściślej, Twoja tkanka tłuszczowa poddawana jest zimnemu zabiegowi w tym modelowaniu sylwetki. Choć może to brzmieć przerażająco, zabieg kriolipolizy ma na celu trwałe zabicie tkanki poprzez zamrożenie komórek tłuszczowych. W wyniku zamrożenia tłuszczu martwe komórki tłuszczowe całkowicie rozpuszczają się w naturalnym procesie rozkładu. Zabieg jest szkodliwy tylko dla tkanki tłuszczowej, jest nieszkodliwy dla pozostałych komórek.
Kriolipoliza Cryo Shape Duo
Kriolipoliza Cryo Shape Duo

Po zabiegu Kriolipoliza Cryo Shape Duo komórki tłuszczowe zostają uszkodzone i ulegają rozpadowi.

Następnie organizm naturalnie pozbywa się ich z organizmu. Za pomocą tej metody całkowicie usuwamy tkankę tłuszczową. Wymrażanie pozwala na znaczną poprawę kondycji skóry, spektakularną eliminację miejscowej otyłości, a pośrednio modelowanie sylwetki. Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, po którym bezpośrednio można wrócić do swoich codziennych czynności. Pozwala na skuteczne usuwanie tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki. To alternatywa dla liposukcji. Komórki tłuszczowe znajdujące się w organizmie człowieka są bardzo wrażliwe na zimno i już w temperaturze 0 stopni ulegają zniszczeniu. Pierwsze efekty zabiegu zauważalne są po około 4 dniach, kiedy to tkanka tłuszczowa rozluźnia się.

Efekt odchudzania.

Na bardziej widoczne i ponadprzeciętne efekty odchudzania bez skalpela trzeba czekać od jednego do kilku miesięcy, aby organizm usunął z organizmu uszkodzone komórki tłuszczowe. Najbardziej istotną informacją dla naszych pacjentów jest fakt, że efektem końcowym kuracji jest redukcja tkanki tłuszczowej nawet o 25-45%, co oznacza stratę nawet kilku centymetrów. Należy pamiętać, aby po zabiegu nie przytyć, ponieważ uniemożliwi to zauważenie oczekiwanych efektów.

Rozpad komórek tłuszczowych.

Głowicę chłodzącą, która zasysa, chłodzi i wykonuje masaż sekwencyjny przykłada się do miejsca zabiegowego na membranę przeciwodmrożeniową i pozostawia na 45 min. Dzięki emisji intensywnego zimna (efektywnie w przedziale od -8 do -14 stopni Celsjusza) organizm wykazuje reakcję zapalną, powodującą naturalny rozpad komórek tłuszczowych i usunięcie ich z organizmu w ciągu 4 tygodni. Wbudowany masaż sekwencyjny wspomaga efekt działania na komórki tłuszczowe.

Zabieg Kriolipoliza Cryo Shape Duo jest względnie bezbolesny.

Może powodować uczucie delikatnego do mocnego napięcia w okolicach obszaru zabiegu, wskutek zastosowania próżni. Miejscowe intensywne uczucie schłodzenia, głównie na początku sesji zabiegowej. Odczucia zmienne w zależności od ustawień trybu masującego Pod koniec sesji zabiegowej obszar wessany do głowicy zaczerwieni się, może spuchnąć oraz ulec utracie czucia. Po 1-2 godzinach objawy znikają. U niektórych osób zwłaszcza z luźną skórą może nastąpić efekt przemrożenia powierzchownych warstw skóry i utrzymywać się do 7 dni. W niczym nie zagraża to organizmowi i nie niesie ze sobą skutków ubocznych.

Stan skóry po zabiegu.

Najczęściej:
Zaczerwienienie i odrętwienie po zabiegu kriolipolizy na obszarze zabiegu, może trwać do kilku godzin po sesji. Zależnie od pacjenta zaburzenia czucia mogą występować przez kilka dni

Rzadko:
Słaby krwiak, który znika w ciągu kilku dni,
Ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów” związany z wywołanym kriolipolizą stanu zapalnego tkanki tłuszczowej, który znika w przeciągu kilku dni
Bardzo rzadko:
(poniżej 0,01% pacjentów): ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, który utrzymuje się dłużej niż 7 dni, związany jest z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu.

Pacjent może powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Informacje

Czas od 45 minut

Ilość 1-4 zabiegów (w niektórych przypadkach 8) co 4-6 tygodni

Wskazania

 • Osoby z miejscową otyłością w wybranych partiach ciała tj: brzuch, boczki, uda, bryczesy, pośladki, itd.

Efekty

 • Spektakularna poprawa figury
 • Zmniejszenie obwodu ciała w miejscu zabiegu
 • Wzmocnienie i ujędrnienie skóry
 • Redukcja cellulitu 
 • Pierwsze efekty usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez zamarzanie widoczne są po miesiącu.

Zalecenia po zabiegu

 • Efekty zabiegu kriolipolizy będą większe jeśli można zastosować zabieg drenażu limfatycznego po leczeniu kriogenicznym
 • Nie jeść ostrych potraw lub owoców morza w ciągu następnych dni po zabiegu, sugerowana dieta: warzywa i owoce w ciągu następnych 3 dni
 • Klient musi codziennie uprawiać jakiś sport (chodzenie przez min.1 godzinę dziennie),
 • Pić 2 litry wody dziennie, wprowadzić lekkostrawną dietę.
 • Do 14 dni od daty zabiegu nie wolno korzystać z solarium ani przebywać długotrwale na słońcu.

Przeciwwskazania

 • Choroby wątroby
 • Choroby autoimmunologiczne , problemy z układem odpornościowym
 • Rozrusznik serca lub niewydolność serca
 • Metalowe i plastikowe implanty w miejscu zabiegowym
 • Ciąża , okres karmienia piersią do 3 miesięcy
 • Zaburzenia onkologiczne w trakcie leczenia oraz 5 lat po jego zakończeniu
 • Cukrzyca, anemia
 • Silne odmrożenia
 • Miesiączka wyklucza zabieg w okolicy brzucha
 • Gorączka, choroby zakaźne, ostre inne stany chorobowe
 • Małe dzieci, drobne osoby bez tkanki tłuszczowej
 • Osoby z chorobą krwotoczną, urazem, pęknięciem naczyniowym,
 • Nadciśnienie tętnicze, choroba nowotworowa, astma, zakrzepica żył głębokich.

Zadzwoń po poradę lub umów się na konsultację

(+48) 503-185-546