Liposonic

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Technologia HIFU to absolutna nowość na rynku medycyny estetycznej.

Po zastosowania fali HIFU w głąb ciała prowadzi ona do zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki w miejscu działania głowicy. Zabieg gwarantuje poprawienie jakości skóry jednocześnie ujędrniając ją i redukując tkankę tłuszczową..

Zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej
Skoncentrowane ultradźwięki dostarczane przez głowicę o określonej głębokości 9 mm i 13 mm koaguluje tkankę tłuszczową na tej głębokości.


Częstotliwość:
2 - 6 zabiegów w odstępach 2 miesiące,
czas zabiegu 20 - 40 min w zależności od partii ciała


Wskazania zabiegowe:
trwałe usunięcie głębokiej i płytkiej tkanki tłuszczowej
redukcja cellulitu
wyszczuplenie
naprężanie i ujędrnianie skóry
odmłodzenia.


Efekty zabiegowe technologii wyszczuplania HIFU™
Zmniejszenie obwodu średnio o 2 cm po jednym zabiegu, po trzech średnio o 4 cm do 10 cm
Efekt zabiegu utrzymuje się przez długi okres czasu (brak efektu "jo-jo") i tendencji do odkładnia się tłuszczu w danym obszarze
Widoczna redukcja cellulitu już po 2 - 3 zabiegach
Ujędrnienie i napięcie skóry


Przeciwskazania:
Ciąża
Choroby nowotworowe
zaburzenia krzepliwości krwi
Stymulator serca i metalowe implanty
Ostre stany zapalne
Cukrzyca
Choroby lub niewydolność nerek i wątroby
Leki przeciwzakrzepowe
Antybiotyki i leki przeciwzapalne
Choroby autoimmunoagresji
Tendencje do bliznowacenia

 

Nie można zaprzeczyć, że aktualnie panuje moda na zdrowy wygląd i zdrowy tryb życia. A co jeżeli katorżnicze ćwiczenia, rygorystyczne diety i długie odchudzanie się nie przynosi oczekiwanych efektów? Na szczęście współczesna kosmetologia wychodzi naprzeciw każdym problemom czyli Liposonix - Lipo Hifu


Oczywiście można skorzystać też z zabiegu liposukcji czyli starszej metody inwazyjnej w celu pozbycia się tkanki tłuszczowej tylko...
Liposukcja to zabieg wykonywany wyłącznie w celach estetycznych, dlatego przed zdecydowaniem się na tego typu operację warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Osoba, która nie jest pewna swojej decyzji lub podejmuje ją jedynie ze względu na partnera, nie powinna poddawać się temu zabiegowi.


Liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej:
Wszystkie operacje plastyczne wiążą się z ryzykiem skutków ubocznych i powikłań.
Niektóre możliwe komplikacje liposukcji to:
dołki na powierzchni ud w miejscu odsysania tłuszczu,
zbijanie się tłuszczu w grudki,
utrata czucia,
przebarwienia skóry,
powstawanie blizn,
zapadnięcie skóry w miejscu odsysania tłuszczu,
powstawanie zakrzepów,
infekcje pooperacyjne,
wstrząs w wyniku znacznej utraty płynów lub reakcji na podany środek znieczulający.


Bezdyskusyjnie Liposonic –Lipo Hifu jest metodą skuteczniejszą, nieinwazyjną i niewykluczającą z codziennego życia.
Sprawdzmy czym się róznią te dwie technologie:

Liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej Liposonic – Lipo HIFU

Przed zabiegiem:
konsultacja i kwalifikacja do zabieg
wykonanie badań
poddanie się szczepieniu
wykluczenie przeciwwskazań
znieczulenie ogólne lub miejscowe
nacięcia na skórze Przed zabiegiem:
konsultacja i kwalifikacja do zabiegu
wykluczenie przeciwwskazań

Czas trwania: do 5 h Czas trwania: do 1h
Po zabiegu:
zasinienia
opuchlizna
obolałe ciało
brak czucia w miejscu zabiegowym
założenie drenu aby pozbyć się nadmiaru płynu
założenie szwów Po zabiegu:
zaróżowienie skóry
tkliwość miejsca zabiegowego


Rekonwalescencja:
7-10 dni po zabiegu zdjęcie szwów
przez ok. 6 tyg. specjalne ubranie uciskowe aby złagodzić ból i opuchlizny
przez 6 tyg. unikać wysiłku fizycznego
konieczność zabiegów drenujących
konieczność zastrzyków przeciwzakrzepowych Rekonwalescencja:
przez ok. 3 dni unikać wysiłku fizycznego
po 3 tygodniach zabiegi ujędrniające, poprawiające kondycję skóry w zależności od potrzeb


Efekty:
następują po 6-12 miesięcy od zabiegu
może nastąpić przerost tkanki tłuszczowej w innych miejscach
mogą pojawić się dysproporcje ciała uwidocznienie się wgłębień Efekty:
następują od 1 do 3 miesięcy
długotrwałe przy utrzymaniu zdrowego trybu życia i diety
przyśpieszenie metabolizmu


HIFU można zastosować na całe ciało. Należy jednak zachować szczególną ostrożność w przypadku pośladków oraz twarzy, które są mocno unerwione. Zabieg polega na przyłożeniu do skóry specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe wnikające w głąb tkanek. Dzięki możliwości kontroli głębokości działania fal można precyzyjnie wywoływać obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie (1,5 mm; 3,0 mm; 4,5 mm; 9,0 mm, 13 mm). Im bardziej “obtłuszczona” jest partia ciała poddawana zabiegowi, tym zostanie wykorzystana głębsza fala ultradźwięków.

Przebieg zabiegu:
Wykluczenie przeciwwskazań
Omówienie zaleceń i oczekiwanych efektów
Plan zabiegowy (ilość, miejsce i głębokość)
Rozrysowanie siatki na obszarze poddanym zabiegowi, przy pomocy specjalnego szablonu
Na odpowiedni obszar wykonujemy odpowiednie przejścia głowicą od „najgłębszej” do „najpłytszej” lub tylko jedną w zależności od grubości tkanki tłuszczowej 13/8 mm.

Ilości emitowanych Juli regulowana jest w zależności od odczuwanego przeze mnie bólu. Szczególnie newralgicznie były obszary, gdzie skóra styka się z kośćmi (na przykład na biodrach lub żebrach).


Po zabiegu:
Tak jak uprzedzała mnie Ekspertka przeprowadzająca zabieg, po HIFU na ciało skóra może być obrzęknięta, wrażliwa na dotyk, występuje na niej rumień. Natomiast nie występują żadne skutki uboczne - mogłam wrócić tego samego dnia do pracy.
Następnego dnia zaczerwienienie zniknęło, pozostało natomiast wrażenie “przetrenowania” brzucha - ból zakwasowy, który utrzymywał się ok. 2 tygodni. Skóra na brzuchu pozostała wrażliwa na dotyk. Natomiast nie otrzymałam żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportu już od 3 dnia po zabiegu.

Aby efekty zabiegu były optymalne, dostałam zalecenia, aby:
regularnie nawilżać skórę poddaną zabiegowi,
pić optymalne ilości wody każdego dnia,
suplementować dietę witaminą C,
nie myć regenerującej się skóry gorącą lub zimną wodą,
stosować kosmetyki z filtrami UVA i UVB w przypadku ekspozycji na słońce,
wspomóc pracę wątroby i trawienie,
nie stosować ibuprofenu, aspiryny i inny leków przeciwzapalnych
 
Rezultaty zabiegu Liposonix – Lipo HIFU
Efekty zabiegu zaczęły pojawiać  się stopniowo w ciągu 12 tygodni.
Po pierwszym miesiącu po zabiegu efekty są już bardzo ładnie widoczne  – to skutek produkowania nowego kolagenu. Skóra na brzuchu powyżej pępka jest wyraźnie naciągnięta; widać też wyraźną poprawę w części poniżej pępka.
Efekty widać gołym okiem!!! Po dwóch miesiącach po zabiegu efekty się wzmocniły: skóra na brzuchu jest wyraźnie "naciągnięta", jędrna a obwód mniejszy o 2 cm.
Dokładnie takiego efektu oczekiwałam.

To poniżej dla zainteresowanych czytaniem


Przypomnijmy, że HIFU, tak modne w ostatnich miesiącach, to dość stara technologia, obecna w medycynie od ponad 20 lat. Wykorzystuje ona skoncentrowane ultradźwięki. Zanim trafiła do gabinetów medycyny estetycznej jako metoda bezoperacyjnego liftingu i modelowania/wyszczuplania ciała, była (i jest nadal) wykorzystywane do leczenia raka wątroby i prostaty. Precyzyjne, punktowe zogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym obszarze prowadzi do koagulacji jego komórek. Zaletą tej metody jest mała inwazyjność i niewielki odsetek powikłań spowodowanych raczej zachowaniem pozabiegowymi niż samą technologią.

Jak działa technologia HIFU
W HIFU kluczowe są ultradźwięki. Są to jednak inne ultradźwięki niż te wykorzystywane w kosmetycznych zabiegach kawitacji (niskie częstotliwości i natężenia) czy sonoforezy (wysokie częstotliwości). W HIFU zadaniem fali ultradźwiękowej jest spowodować drgania. Jeśli fala ma odpowiednie natężenie i dużą częstotliwość, a dodatkowo jest skupiona, spowoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie przegrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie. W ten sposób dochodzi do stymulacji odnowy tkanek. Największą zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub tkance tłuszczowej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo wgłąb. To oznacza, że po zakończeniu zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad.


Hifu na rynku medycyny estetycznej
W Polsce pierwsze urządzenie do HIFU – Ulthera – zostało wprowadzone do sprzedaży chyba w 2010 roku, ale potem na rynku zapanował zastój, bo zarówno urządzenie jak i kartridże były bardzo drogie, co przekładało się na wysoki koszt zabiegu (ok. 10 tys. zł). Początkowo metoda była promowana jak super zabieg na twarz, zastosowanie na ciało pojawiło się później. Oprócz niezwykłych możliwości (działa na tkanki naprawdę bardzo głęboko, ale w taki sposób, że na zewnątrz nie pozostawia śladów, a więc i nie jest potrzebna rekonwalescencja) niesie ze sobą pewne ryzyko – ze względu na głębokie działanie ultradźwięków niewłaściwie, za mocno wykonany zabieg może spowodować np. martwicę kości czy uszkodzenie nerwów; dlatego sprzęt powinien być obsługiwany przez doświadczonego specjalistę.

Nie jest natomiast uzasadnione informowanie opinii publicznej, że HIFU to metoda tak super skuteczna, że daje oczekiwany efekt już po jednym użyciu. Czasem daje, często nie. Jak zawsze zadziwia mnie, że reklamę koncentruje się na konkretnych urządzeniach, a nie na samej technologii. Teraz pacjenci, zainteresowani zabiegiem, kiedy dzwonią, nie pytają, czy robię HIFU, tylko np. czy robię … i tu wymieniają konkretną markę urządzenia do HIFU. Co więcej, wydaje im się ważne, aby zabieg był wykonany tym konkretnym urządzeniem. Tymczasem z HIFU jest tak, jak z innymi technologiami, np. laserami – są dobre i złe urządzenia. To w obrębie tych dobrych nie ma już znaczenia, czy nazywa się ono Ulthera, Ultra former, Sono-quin czy inaczej. Działają tak samo, natomiast liczą się inne aspekty, jak umiejętność ustawienie parametrów urządzenia i właściwego jego użycia, a także właściwa kwalifikacja pacjenta do zabiegu (rozpoznanie, czy w konkretnym przypadku zabieg ma szansę powodzenia).
3 główne mity na temat HIFU


HIFU ma wiele zalet, używam go na stałe w moim gabinecie. Ale mam świadomość zarówno jego zalet jak i ograniczeń. Nie jest to urządzenie, które zastąpi wszystkie inne technologie. Owszem, bardzo dobrze je uzupełnia. Porozmawiajmy zatem o tym, do czego naprawdę się nadaje i o najbardziej rozpowszechnionych mitach.
1. HIFU jest dobre na wszystko
Nieprawda. HIFU jest urządzeniem głownie do liftingu, a nie do usuwania zmarszczek, czy mocnego ujędrniania skóry. Głównie dlatego, że działa na skokowo ustawianej głębokości (zazwyczaj 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm). Dobra wiadomość jest taka, że jest to skuteczna metoda liftingująca, bo tych nie ma aż tak wiele. Nadaje się doskonale do wyostrzenia konturów żuchwy, uniesienia chomików, podniesienia brwi. Jest też świetne do liftingu policzków, niezłe na szyję. Coraz częściej robi się też HIFU na ciało.

2. HIFU jest dla każdego
Nieprawda. HIFU nie jest dla osób zbyt chudych, ale także o zbyt dużej tuszy, podobnie nie da spodziewanego efektu u osób zbyt młodych ani w zbyt zaawansowanym wieku. Jednym słowem, nie każdy kwalifikuje się do tego zabiegu, dlatego taką wagę przykładam do tego, o czym napisałam wcześniej, że z punktu widzenia pacjenta istotniejsze jest doświadczenie niż marka urządzenia, na którym pracuje.
Młodzi w ogóle nie potrzebują HIFU, a u osób starszych, z mocno opadającą skórą, nie będziemy w stanie osiągnąć efektu, który będzie ich satysfakcjonował, u osoby z grubą twarzą trudno uzyskać dobry efekt, a z bardzo chudą można zastosować zamiast HIFU metody, które nie tylko zliftinguja, ale i ujędrnią.
Idealna dla zabiegu jest osoba w wieku 35-50 lat, nie za gruba i nie za chuda (normalna, można powiedzieć), gdy mówimy o twarzy.
3. HIFU robi się jednorazowo
Nieprawda. Reklamy sugerują, że jeden zabieg HIFU rozwiąże problem, tymczasem naprawdę rzadko się zdarza, by jeden zabieg był wystarczający (jest tak u osób z niewielkim problemem do korekcji lub super się regenerujące). Zazwyczaj dla osiągniecia pożądanego efektu wykonuje się dwa zabiegi, czasem nawet trzy. Oczywiście łączymy też różne technologie zabiegowe, Ten zabieg nie nawilży , nie wypełni bruzd – dlatego należy planować po zabiegu inne dostosowanie do potrzeb.
Dlaczego nie działa, skoro tak dobrze działa
Dla mnie HIFU jest skutecznym i bezpiecznym urządzeniem. Dlatego pozostaje dla mnie zagadką, dlaczego słychać głosy osób, które poddały się temu zabiegowi, że nie ma efektu, albo wręcz, że jest gorzej niż przed zabiegiem.
W moich rękach HIFU jest sprawnym urządzeniem i mnie się takie przypadki pogorszenia/opadnięcia nie zdarzają. Jeśli zabieg nie działa, wina może leżeć po stronie producenta wykorzystywanego urządzenia, które nie jest w stanie osiągnąć obiecywanych parametrów. Druga możliwość jest taka, że gabinet próbuje zaoszczędzić na urządzeniu i wykonuje zabieg nieprawidłowo. Problem może też w niewłaściwym zakwalifikowaniem pacjenta lub inne oczekiwania lub brak zaleceń pozabiegowych.


Nie zdarzyło mi się też, by pacjent przyszedł do mnie z reklamacją, że po HIFU opadła mu twarz. Ale miewam regularnie pacjentów, którzy przychodzą do mnie po HIFU w innym gabinecie właśnie z problemem pogorszenia/opadnięcia. Świadczy o tym, że zabieg przeprowadzono nieprofesjonalnie, a w jego wyniku doszło np. do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej.
Dlatego tak podkreślam potrzebę znajomości anatomii twarzy i ocenę pacjenta przed zabiegiem – aby dobrze wykonać zabieg, trzeba wiedzieć, jak rozkładają się mięśnie, kości i tkanka tłuszczowa. Jeśli ktoś ma tę wiedzę, to taki błąd mu się nie przydarzy, będzie potrafił dopasować zarówno głębokość jak i gęstość strzałów. Fale ultradźwiękowe kumulowane są wewnątrz tkanki i uszkodzą wszystko, na co trafią (nerw naczynie krwionośne, itd.); wykonujący zabieg nie widzi, co się tam dzieje, działa na wyczucie. Dlatego wiedza i doświadczenie są naprawdę ważne.

Cookies

Informujemy, iż strona wykorzystuje pliki cookies i podobnych technologiI. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Możesz w każdej chwili wyłączyć akceptowanie ciastek w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem

Szukaj na stronie

Artykuły - Nowości

11 kwiecień 2018
06 marzec 2018
06 marzec 2018

Klinika Urody & SPA Team Beauty

00-580 Warszawa
Al. Szucha 3 lok.1
tel. (22) 623-81-11
tel. (+48) 503-185-546

Biuro handlowe:
ul. Powstania styczniowego 9B
05-074 Długa Kościelna
tel: (+48) 512-805-829
NIP: 525 203 81 63
nr. rachunku bankowego:
13 1090 1753 0000 0001 1722 3001
biuro@teambeauty.pl

Klinika Urody & SPA Team Beauty Warszawa zabiegi kosmetyczne, zabiegi wyszczuplające, zabiegi odmładzające, zabiegi kolagenowe, zabiegi złuszczające, zabiegi pielęgnacyjne na twarz, ciało, kosmetyka estetyczna, odmładzanie dłoni, ramion, biustu, mezoterapia, spalanie tkanki tłuszczowej, usuwanie tatuaży i przebarwień, masaże, depilacja, manicure i padologia, rytuały decleor, nanolaboratory nantes, szkolenia kosmetyczne, sprzedaż urządzeń kosmetycznych, cennik usług kosmetycznych

Szukaj

aktualne promocje