ZABIEGI WYSZCZUPLAJĄCE

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Technologia HIFU to absolutna nowość na rynku medycyny estetycznej.

Po zastosowania fali HIFU w głąb ciała prowadzi ona do zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej, wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki w miejscu działania głowicy. Zabieg gwarantuje poprawienie jakości skóry jednocześnie ujędrniając ją i redukując tkankę tłuszczową..

Zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej
Skoncentrowane ultradźwięki dostarczane przez głowicę o określonej głębokości 9 mm i 13 mm koaguluje tkankę tłuszczową na tej głębokości.


Częstotliwość:
2 - 6 zabiegów w odstępach 2 miesiące,
czas zabiegu 20 - 40 min w zależności od partii ciała
Wskazania zabiegowe
trwałe usunięcie głębokiej i płytkiej tkanki tłuszczowej
redukcja cellulitu
wyszczuplenie
naprężanie i ujędrnianie skóry
odmłodzenia.
Efekty zabiegowe technologii wyszczuplania HIFU™
Zmniejszenie obwodu średnio o 2 cm po jednym zabiegu, po trzech średnio o 4 cm do 10 cm
Efekt zabiegu utrzymuje się przez długi okres czasu (brak efektu "jo-jo") i tendencji do odkładnia się tłuszczu w danym obszarze
Widoczna redukcja cellulitu już po 2 - 3 zabiegach
Ujędrnienie i napięcie skóry
Przeciwskazania:
Ciąża
Choroby nowotworowe
zaburzenia krzepliwości krwi
Stymulator serca i metalowe implanty
Ostre stany zapalne
Cukrzyca
Choroby lub niewydolność nerek i wątroby
Leki przeciwzakrzepowe
Antybiotyki i leki przeciwzapalne
Choroby autoimmunoagresji
Tendencje do bliznowacenia

Nie można zaprzeczyć, że aktualnie panuje moda na zdrowy wygląd i zdrowy tryb życia. A co jeżeli katorżnicze ćwiczenia, rygorystyczne diety i długie odchudzanie się nie przynosi oczekiwanych efektów? Na szczęście współczesna kosmetologia wychodzi naprzeciw każdym problemom czyli Liposonix - Lipo Hifu


Oczywiście można skorzystać też z zabiegu liposukcji czyli starszej metody inwazyjnej w celu pozbycia się tkanki tłuszczowej tylko...
Liposukcja to zabieg wykonywany wyłącznie w celach estetycznych, dlatego przed zdecydowaniem się na tego typu operację warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Osoba, która nie jest pewna swojej decyzji lub podejmuje ją jedynie ze względu na partnera, nie powinna poddawać się temu zabiegowi.
Liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej:
Wszystkie operacje plastyczne wiążą się z ryzykiem skutków ubocznych i powikłań. Niektóre możliwe komplikacje liposukcji to:
dołki na powierzchni ud w miejscu odsysania tłuszczu,
zbijanie się tłuszczu w grudki,
utrata czucia,
przebarwienia skóry,
powstawanie blizn,
zapadnięcie skóry w miejscu odsysania tłuszczu,
powstawanie zakrzepów,
infekcje pooperacyjne,
wstrząs w wyniku znacznej utraty płynów lub reakcji na podany środek znieczulający.
Bezdyskusyjnie Liposonic –Lipo Hifu jest metodą skuteczniejszą, nieinwazyjną i niewykluczającą z codziennego życia.
Sprawdzmy czym się róznią te dwie technologie:

Liposukcja – odsysanie tkanki tłuszczowej Liposonic – Lipo HIFU

Przed zabiegiem:
konsultacja i kwalifikacja do zabieg
wykonanie badań
poddanie się szczepieniu
wykluczenie przeciwwskazań
znieczulenie ogólne lub miejscowe
nacięcia na skórze Przed zabiegiem:
konsultacja i kwalifikacja do zabiegu
wykluczenie przeciwwskazań

Czas trwania: do 5 h Czas trwania: do 1h
Po zabiegu:
zasinienia
opuchlizna
obolałe ciało
brak czucia w miejscu zabiegowym
założenie drenu aby pozbyć się nadmiaru płynu
założenie szwów Po zabiegu:
zaróżowienie skóry
tkliwość miejsca zabiegowego
Rekonwalescencja:
7-10 dni po zabiegu zdjęcie szwów
przez ok. 6 tyg. specjalne ubranie uciskowe aby złagodzić ból i opuchlizny
przez 6 tyg. unikać wysiłku fizycznego
konieczność zabiegów drenujących
konieczność zastrzyków przeciwzakrzepowych Rekonwalescencja:
przez ok. 3 dni unikać wysiłku fizycznego
po 3 tygodniach zabiegi ujędrniające, poprawiające kondycję skóry w zależności od potrzeb
Efekty:
następują po 6-12 miesięcy od zabiegu
może nastąpić przerost tkanki tłuszczowej w innych miejscach
mogą pojawić się dysproporcje ciała uwidocznienie się wgłębień Efekty:
następują od 1 do 3 miesięcy
długotrwałe przy utrzymaniu zdrowego trybu życia i diety
przyśpieszenie metabolizmu


HIFU można zastosować na całe ciało. Należy jednak zachować szczególną ostrożność w przypadku pośladków oraz twarzy, które są mocno unerwione. Zabieg polega na przyłożeniu do skóry specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe wnikające w głąb tkanek. Dzięki możliwości kontroli głębokości działania fal można precyzyjnie wywoływać obkurczenie tkanek zarówno na powierzchownym, jak i głębokim poziomie (1,5 mm; 3,0 mm; 4,5 mm; 9,0 mm, 13 mm). Im bardziej “obtłuszczona” jest partia ciała poddawana zabiegowi, tym zostanie wykorzystana głębsza fala ultradźwięków.

Przebieg zabiegu:
Wykluczenie przeciwwskazań
Omówienie zaleceń i oczekiwanych efektów
Plan zabiegowy (ilość, miejsce i głębokość)
Rozrysowanie siatki na obszarze poddanym zabiegowi, przy pomocy specjalnego szablonu
Aplikacja żelu jako przewodnik dla ultradźwięków i ochrona przed poparzeniem
Na odpowiedni obszar wykonujemy odpowiednie przejścia głowicą od „najgłębszej” do „najpłytszej” lub tylko jedną w zależności od grubości tkanki tłuszczowej 13/8 mm.

Ilości emitowanych Juli regulowana jest w zależności od odczuwanego przeze mnie bólu. Szczególnie newralgicznie były obszary, gdzie skóra styka się z kośćmi (na przykład na biodrach lub żebrach).
Po zabiegu
Tak jak uprzedzała mnie Ekspertka przeprowadzająca zabieg, po HIFU na ciało skóra może być obrzęknięta, wrażliwa na dotyk, występuje na niej rumień. Natomiast nie występują żadne skutki uboczne - mogłam wrócić tego samego dnia do pracy.
Następnego dnia zaczerwienienie zniknęło, pozostało natomiast wrażenie “przetrenowania” brzucha - ból zakwasowy, który utrzymywał się ok. 2 tygodni. Skóra na brzuchu pozostała wrażliwa na dotyk. Natomiast nie otrzymałam żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportu już od 3 dnia po zabiegu.
Aby efekty zabiegu były optymalne, dostałam zalecenia, aby:
regularnie nawilżać skórę poddaną zabiegowi,
pić optymalne ilości wody każdego dnia,
suplementować dietę witaminą C,
nie myć regenerującej się skóry gorącą lub zimną wodą,
stosować kosmetyki z filtrami UVA i UVB w przypadku ekspozycji na słońce,
wspomóc pracę wątroby i trawienie,
nie stosować ibuprofenu, aspiryny i inny leków przeciwzapalnych
 
Rezultaty zabiegu Liposonix – Lipo HIFU
Efekty zabiegu zaczęły pojawiać  się stopniowo w ciągu 12 tygodni.
Po pierwszym miesiącu po zabiegu efekty są już bardzo ładnie widoczne  – to skutek produkowania nowego kolagenu. Skóra na brzuchu powyżej pępka jest wyraźnie naciągnięta; widać też wyraźną poprawę w części poniżej pępka.
Efekty widać gołym okiem!!! Po dwóch miesiącach po zabiegu efekty się wzmocniły: skóra na brzuchu jest wyraźnie "naciągnięta", jędrna a obwód mniejszy o 2 cm.
Dokładnie takiego efektu oczekiwałam.

To poniżej dla zainteresowanych czytaniem


Przypomnijmy, że HIFU, tak modne w ostatnich miesiącach, to dość stara technologia, obecna w medycynie od ponad 20 lat. Wykorzystuje ona skoncentrowane ultradźwięki. Zanim trafiła do gabinetów medycyny estetycznej jako metoda bezoperacyjnego liftingu i modelowania/wyszczuplania ciała, była (i jest nadal) wykorzystywane do leczenia raka wątroby i prostaty. Precyzyjne, punktowe zogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym obszarze prowadzi do koagulacji jego komórek. Zaletą tej metody jest mała inwazyjność i niewielki odsetek powikłań spowodowanych raczej zachowaniem pozabiegowymi niż samą technologią.

Jak działa technologia HIFU
W HIFU kluczowe są ultradźwięki. Są to jednak inne ultradźwięki niż te wykorzystywane w kosmetycznych zabiegach kawitacji (niskie częstotliwości i natężenia) czy sonoforezy (wysokie częstotliwości). W HIFU zadaniem fali ultradźwiękowej jest spowodować drgania. Jeśli fala ma odpowiednie natężenie i dużą częstotliwość, a dodatkowo jest skupiona, spowoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie przegrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie. W ten sposób dochodzi do stymulacji odnowy tkanek. Największą zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub tkance tłuszczowej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń, gdyż energia kumuluje się punktowo wgłąb. To oznacza, że po zakończeniu zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad.
Hifu na rynku medycyny estetycznej
W Polsce pierwsze urządzenie do HIFU – Ulthera – zostało wprowadzone do sprzedaży chyba w 2010 roku, ale potem na rynku zapanował zastój, bo zarówno urządzenie jak i kartridże były bardzo drogie, co przekładało się na wysoki koszt zabiegu (ok. 10 tys. zł). Początkowo metoda była promowana jak super zabieg na twarz, zastosowanie na ciało pojawiło się później. Oprócz niezwykłych możliwości (działa na tkanki naprawdę bardzo głęboko, ale w taki sposób, że na zewnątrz nie pozostawia śladów, a więc i nie jest potrzebna rekonwalescencja) niesie ze sobą pewne ryzyko – ze względu na głębokie działanie ultradźwięków niewłaściwie, za mocno wykonany zabieg może spowodować np. martwicę kości czy uszkodzenie nerwów; dlatego sprzęt powinien być obsługiwany przez doświadczonego specjalistę.

Nie jest natomiast uzasadnione informowanie opinii publicznej, że HIFU to metoda tak super skuteczna, że daje oczekiwany efekt już po jednym użyciu. Czasem daje, często nie. Jak zawsze zadziwia mnie, że reklamę koncentruje się na konkretnych urządzeniach, a nie na samej technologii. Teraz pacjenci, zainteresowani zabiegiem, kiedy dzwonią, nie pytają, czy robię HIFU, tylko np. czy robię … i tu wymieniają konkretną markę urządzenia do HIFU. Co więcej, wydaje im się ważne, aby zabieg był wykonany tym konkretnym urządzeniem. Tymczasem z HIFU jest tak, jak z innymi technologiami, np. laserami – są dobre i złe urządzenia. To w obrębie tych dobrych nie ma już znaczenia, czy nazywa się ono Ulthera, Ultra former, Sono-quin czy inaczej. Działają tak samo, natomiast liczą się inne aspekty, jak umiejętność ustawienie parametrów urządzenia i właściwego jego użycia, a także właściwa kwalifikacja pacjenta do zabiegu (rozpoznanie, czy w konkretnym przypadku zabieg ma szansę powodzenia).
3 główne mity na temat HIFU
HIFU ma wiele zalet, używam go na stałe w moim gabinecie. Ale mam świadomość zarówno jego zalet jak i ograniczeń. Nie jest to urządzenie, które zastąpi wszystkie inne technologie. Owszem, bardzo dobrze je uzupełnia. Porozmawiajmy zatem o tym, do czego naprawdę się nadaje i o najbardziej rozpowszechnionych mitach.
1. HIFU jest dobre na wszystko
Nieprawda. HIFU jest urządzeniem głownie do liftingu, a nie do usuwania zmarszczek, czy mocnego ujędrniania skóry. Głównie dlatego, że działa na skokowo ustawianej głębokości (zazwyczaj 1,5 mm, 3 mm i 4,5 mm). Dobra wiadomość jest taka, że jest to skuteczna metoda liftingująca, bo tych nie ma aż tak wiele. Nadaje się doskonale do wyostrzenia konturów żuchwy, uniesienia chomików, podniesienia brwi. Jest też świetne do liftingu policzków, niezłe na szyję. Coraz częściej robi się też HIFU na ciało.

2. HIFU jest dla każdego
Nieprawda. HIFU nie jest dla osób zbyt chudych, ale także o zbyt dużej tuszy, podobnie nie da spodziewanego efektu u osób zbyt młodych ani w zbyt zaawansowanym wieku. Jednym słowem, nie każdy kwalifikuje się do tego zabiegu, dlatego taką wagę przykładam do tego, o czym napisałam wcześniej, że z punktu widzenia pacjenta istotniejsze jest doświadczenie niż marka urządzenia, na którym pracuje.
Młodzi w ogóle nie potrzebują HIFU, a u osób starszych, z mocno opadającą skórą, nie będziemy w stanie osiągnąć efektu, który będzie ich satysfakcjonował, u osoby z grubą twarzą trudno uzyskać dobry efekt, a z bardzo chudą można zastosować zamiast HIFU metody, które nie tylko zliftinguja, ale i ujędrnią.
Idealna dla zabiegu jest osoba w wieku 35-50 lat, nie za gruba i nie za chuda (normalna, można powiedzieć), gdy mówimy o twarzy.
3. HIFU robi się jednorazowo
Nieprawda. Reklamy sugerują, że jeden zabieg HIFU rozwiąże problem, tymczasem naprawdę rzadko się zdarza, by jeden zabieg był wystarczający (jest tak u osób z niewielkim problemem do korekcji lub super się regenerujące). Zazwyczaj dla osiągniecia pożądanego efektu wykonuje się dwa zabiegi, czasem nawet trzy. Oczywiście łączymy też różne technologie zabiegowe, Ten zabieg nie nawilży , nie wypełni bruzd – dlatego należy planować po zabiegu inne dostosowanie do potrzeb.
Dlaczego nie działa, skoro tak dobrze działa
Dla mnie HIFU jest skutecznym i bezpiecznym urządzeniem. Dlatego pozostaje dla mnie zagadką, dlaczego słychać głosy osób, które poddały się temu zabiegowi, że nie ma efektu, albo wręcz, że jest gorzej niż przed zabiegiem.
W moich rękach HIFU jest sprawnym urządzeniem i mnie się takie przypadki pogorszenia/opadnięcia nie zdarzają. Jeśli zabieg nie działa, wina może leżeć po stronie producenta wykorzystywanego urządzenia, które nie jest w stanie osiągnąć obiecywanych parametrów. Druga możliwość jest taka, że gabinet próbuje zaoszczędzić na urządzeniu i wykonuje zabieg nieprawidłowo. Problem może też w niewłaściwym zakwalifikowaniem pacjenta lub inne oczekiwania lub brak zaleceń pozabiegowych.
Nie zdarzyło mi się też, by pacjent przyszedł do mnie z reklamacją, że po HIFU opadła mu twarz. Ale miewam regularnie pacjentów, którzy przychodzą do mnie po HIFU w innym gabinecie właśnie z problemem pogorszenia/opadnięcia. Świadczy o tym, że zabieg przeprowadzono nieprofesjonalnie, a w jego wyniku doszło np. do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej.
Dlatego tak podkreślam potrzebę znajomości anatomii twarzy i ocenę pacjenta przed zabiegiem – aby dobrze wykonać zabieg, trzeba wiedzieć, jak rozkładają się mięśnie, kości i tkanka tłuszczowa. Jeśli ktoś ma tę wiedzę, to taki błąd mu się nie przydarzy, będzie potrafił dopasować zarówno głębokość jak i gęstość strzałów. Fale ultradźwiękowe kumulowane są wewnątrz tkanki i uszkodzą wszystko, na co trafią (nerw naczynie krwionośne, itd.); wykonujący zabieg nie widzi, co się tam dzieje, działa na wyczucie. Dlatego wiedza i doświadczenie są naprawdę ważne.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lipo Royal z falą radiową i elektrostymulacją

Partie ciała do wyboru: brzuch, plecy, uda (przód), uda (tył), pośladki lub ramiona.

Podczas zabiegu, dzięki użyciu specjalnej głowicy ultradźwiękowej, następuje rozbicie komórek tłuszczowych i usunięcie ich z organizmu. Zabieg z użyciem głowicy fali radiowej stymuluje zaś proces odbudowy skóry właściwej, pobudza drenaż płynów, oczyszcza organizm z toksyn i poprawia krążenie. Wszystko to wpływa na efekt wyszczuplający i modelujący sylwetkę oraz redukcję cellulitu. Co więcej, skóra staje się gładka, elastyczna i miękka i zagęszczona.

Efektem elektrostymulacji jest pozbycie się rozłożonych komórek tłuszczowych i pobudzenie mięśni.

Przy wykonywaniu zabiegów istotne jest :

- picie 2 litrów wody niegazowanej dziennie

- unikanie ciężkostrawnych, smażonych potraw i alkoholu.

Przeciwwskazania:

- choroby serca,

- wrzód żołądka,

- poważne wirusy żołądkowe,

 - wrzód dwunastnicy,

- nadciśnienie,

- cukrzyca,

- nowotwory,

- ciąża,

- karmienie piersią,

- operacje brzucha w ciągu ostatnich trzech miesięcy,

- menstruacja

 

Likwidacja drugiego podbródka oraz zmniejszenie policzków (30 min):

Likwidacja drugiego podbródka oraz zmniejszenie policzków odbywa się z wykorzystaniem głowic urządzenia Lipo Royal do liposukcji i fali radiowej. Dodatkowo zabieg mezoterapii bezigłowej w celu nawilżenia całej skóry twarzy.

Zabieg urządzeniem Lipo Royal polega na nieinwazyjnej likwidacji komórek tłuszczowych – rozbiciu ich na podbródku lub zmniejszeniu na policzkach. Zalety tej kuracji to natychmiastowe działanie oraz efekty widoczne już po pierwszym zabiegu.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Velashape  to opatentowana technologia, pozwalająca na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkie objawy starzenia się skóry. Vellashape jest również rewelacyjnym zabiegiem dla osób pragnących nadać swojej twarzy młody i zdrowy wygląd bez interwencji chirurga! Powoduje efekt liftingu bez użycia igły i skalpela.

Zabiegi Velashape  skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry  Verna idealnie   dostosuje się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Opatentowana technologia polega na pracy zmechanizowanych głowic masujących z rolkami posiadającymi liczne mikrootwory tworzące multi -stymulację – naprzemienne zasysanie i rozluźnianie skóry. Technologia oparta jest na działaniu podciśnienia, ale w przeciwieństwie do starszych urządzeń tego typu, podczas zabiegu nie dochodzi do rozciągania skóry, ani powstawania siniaków.

Zabiegi skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry w menu Velashape znajdziemy programy medyczne i kosmetyczne, które optymalnie dostosują się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Velashape Verna polecany jest dla osób:

- z problemami naczyniowymi i obrzękami

- pragnących nadać swojej twarzy młody i zdrowy wygląd bez interwencji chirurga

- bezskutecznie walczących z głęboko zlokalizowanym tłuszczem, trudnym do likwidacji za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych

- mających problem z luźną skórą

- walczących z nadwagą i cellulitem

- po liposukcji

- cierpiących na blizny pooperacyjne i pooparzeniowe, które z różnych względów nie chcą lub nie kwalifikują się do zabiegów chirurgicznych

- mających bóle mięśni, bóle placów i karku spowodowane nieprawidłową postawą ciała

- cierpiących na zaparcia

- przed i po zabiegach chirurgicznych

- kobiet po porodach,

- uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport

- które żyją intensywnie i oczekują masażu, który zregeneruje ich ciało i umysł

 

 Urządzenie wykorzystuje

Dużą głowicę masażu próżniowego do ciała z rolkami i światłem

Małą głowicę do masażu ciała z RF.

Głowicę lipokawitacji ultradźwiękowej do wyszczuplania ciała.

Głowicę do ujędrniania małych powierzchni okolic oczu i ust z ciśnieniem i podczerwienią

Głowicę do twarzy z ciśnieniem , podczerwienią i RF

 

Velashape to maksymalne parametry i rewelacyjne efekty zabiegowe.

Podciśnienie i masaż mechaniczny ma wielokierunkowe działanie na skórę:

stymuluje drenaż limfatyczny oraz perfuzję krwi (udrażnianie przepływ płynu międzykomórkowego ze skóry właściwej i z górnych partii tkanki podskórnej do systemu limfatycznego)

- zwiększa aktywność fibroblastów

- zmniejsza wzajemne złączanie się komórek tłuszczowych

- powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych

- zwiększa głębokość penetracji prądu RF i światła IR

Światło podczerwone (lipolaser) i RF:

- zwiększa perfuzję krwi i zwiększa dysocjację tlenu z oksyhemoglobiny (zwiększenie ilości dostarczanego tlenu przyspiesza proces lipolizy)

- zwiększa aktywność fibroblastów

- zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych poprzez przyspieszenie szybkości przebiegu reakcji chemicznych(proces lipolizy obejmuje reakcje chemiczne: fosforylacji oxydacyjnej i hydrolizy)

- ujędrnia skórę

Efektem tego jest redukcja obwodu ciała w bardzo krótkim czasie, przy zaledwie jednym zabiegu w tygodniu.

Poza redukcją obwodu ciała, zmniejszenie komórek tłuszczowych zmniejsza napięcie pomiędzy poszczególnymi warstwami skóry i efekt „materaca” ulega znaczącej redukcji. W ten sposób urządzenie uzyskuje wysoką skuteczność w walce z cellulitem.

Duża skuteczność zabiegów osiągana jest dzięki wykorzystaniu działania czterech różnych źródeł energii:

- Podczerwień – podgrzewanie płytkich warstw skóry oraz tkanki tłuszczowej  (do 3mm)

- Podciśnienie – manipulacja skórą, zwiększenie głębokości działania podczerwieni i prądu RF, zwiększenie lokalnego krążenia krwi

- Masaż mechaniczny – poprawa drenażu limfatycznego i rozrywanie zwłóknień

- Prąd RF – podgrzewanie tkanki tłuszczowej do 2cm głębokości oraz ujędrnianie skóry

Dzięki tym technologiom Velashape jest najbardziej uniwersalnym urządzeniem na rynku pozwalającym realizować zabiegi właściwie na każdym obszarze ciała. Dzięki unikalnej technologii, niezależnie od obszaru, zabiegi są zawsze bezpieczne i skuteczne

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Presoterapia (drenaż limfatyczny) – głębokie oczyszczenie organizmu!

Presoterapia to doskonały zabieg wzmacniający efekty terapii antycellulitowych i wyszczuplających. Ze względu na ogromne możliwości usuwania z organizmu produktów rozpadu tkanki tłuszczowej.

Zastosowanie:

Usuwanie rozbitej tkanki tłuszczowej

Skuteczne oczyszczenie i odżywienie organizmu

Wzmocnienie efektu terapii wyszczuplających

30 minut presoterapii = 2 godziny normalnego masażu

Efekty zabiegu:

 • usunięcie rozbitej tkanki tłuszczowej i innych szkodliwych produktów przemiany materii,

 • drenaż po zabiegach wyszczuplających (karboksyterapia, lipoliza iniekcyjna, kriolipoliza)

 • usprawnienie krążenia krwi i limfy,

 • oczyszczenie i odżywienie całego organizmu,

 • przyspieszenie odchudzania,

 • odżywienie skóry,

 • redukcja ciężkości i opuchnięcia nóg,

 • regeneracja mięśni (dla osób aktywnych fizycznie),

 • Usunięcie wody która się zatrzymała w organizmie,

 Jak to działa?

Podczas zabiegu zakładamy specjalny skafander, który składa się z pustych komór, stopniowo napełnianych powietrzem. Powietrze wywołuje nacisk na poszczególne części ciała, przepychając krew i limfę do najbliższych węzłów chłonnych. Taki mechaniczny drenaż pozwala dokładnie oczyścić wszystkie tkanki z zalegających toksyn i usunąć nadmiar wody z organizmu. Można powiedzieć, że presoterapia to bardzo intensywny i dokładny masaż oczyszczający.

Przeciwwskazania:

 • choroby serca,

 • niewydolność układu krążenia,

 • choroby hematologiczne i skłonność do krwotoków,

 • rozrusznik serca,

 • epilepsja i zaburzenia psychosomatyczne,

 • aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze,

 • choroby nowotworowe, endokrynologiczne oraz niewydolność oddechowa,

 • choroby wątroby lub nerek.

Aparat do sekwencyjnego masażu uciskowego, mający zastosowanie przede wszystkim leczeniu układów limfatycznego i krążenia, a także w kuracjach wspomagających odchudzanie oraz w ramach walki z cellulitem. Zabieg presoterapii pobudza układ żylny i limfatyczny, wpływa na oczyszczenie i odżywienie organizmu. Zabieg jest zalecany do leczenia obrzęków żylnych i limfatycznych różnego pochodzenia, obrzękłego cellulitu oraz zaburzeń troficznych wywołanych zmianami krążenia.

Zabieg przeznaczony jest również dla wszystkich osób rozpoczynających terapię wyszczuplającą. Pneumatyczny masaż uciskowy działa bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny.

Presoterapia jest najważniejszą obok zabiegów przekrwiennych, niezwykle skuteczną formą oddziaływania w terapii antycellulitowej. Silnie pobudza układ limfatyczny do zasilania organizmu w tlen i substancje odżywcze, przyspiesza usuwanie toksyn, których zaleganie przyczynia się do powstawania cellulitu.

Zalecenia:

 • w przypadku obrzęków limfatycznych i żylnych,

 • w przypadku cellulitu,

 • w przypadku otyłości,

 • w przypadku przewlekłych nerwobólów mięśni,

 • w okresie poporodowym,

 • u osób zatrzymujących wodę w organizmie, w szczególności u osób z efektem „zmęczonych stop”,

 • w celu poprawy odżywienia i elastyczności skory,

EFEKTY:

 • zmniejsza zastoje limfatyczne,

 • usprawnia krążenie,

 • wspomaga prawidłową przemianę materii,

 • ułatwia usuwanie toksyn,

 • działa wyszczuplająco

Zalecenia:

 • picie 2,5 l wody niegazowanej dziennie,

 • odpowiednia lekkostrawna dieta,

 • ćwiczenia ruchowe.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, a efekty osiągnięte po serii zabiegów porównywalne są do efektów uzyskanych drogą tradycyjnej liposukcji, jednak bez niedogodności z nią związanych, jak krwiaki, nierówności, ryzyko powikłań, czy długi okres rekonwalescencji. 

Fale ultradźwiękowe różnej częstotliwości niszczą błony komórek tłuszczowych, uwalniając tłuszcz i usuwając w ten sposób lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową bez naruszania otaczających narządów. 

Efekty:
- zmniejszenie cellulitu,
- redukcja obwodów ciała,
- poprawa metabolizmu tłuszczów,
- ujędrnienie skóry,
- poprawa elastyczności.

Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- rozrusznik serca i defibrylator w ciele,
- cukrzyca,
- choroby układu krążenia,
- choroby żylne,
- choroby skórne,
- niewydolność nerek,
- niewydolność wątroby,
- metalowe implanty w miejscu wykonywania zabiegu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zabieg wyszczuplający polegający specjalistycznym urządzeniem które na celu wprowadzeniu komórek tłuszczowych w ruch (wibracje),przy pomocy specjalnej głowicy, dzięki temu ich ściany pękają a zawartość komórek zostaje uwolniona do układu limfatycznego, następnie jest metabolizowana w

wątrobie. Fala akustyczna stymuluje mikrokrążenie w tkance tłuszczowej i leczy istniejące problemy metaboliczne. 
Zabieg falą akustyczną porównywalny jest do liposukcji inwazyjnej, daje trwałe efekty usunięcia na stałe komórek tłuszczowych.

Zabiegi należy powtarzać co 7-10 dni.
Największe efekty w wyszczuplaniu uzyskujemy łącząc je z drenażem limfatycznym i falą radiową. 

Efekty:
- redukcja cellulitu,
- poprawa mikrokrążenia w komórkach tłuszczowych,
- poprawa metabolizmu tłuszczów,
- wygładzenie górnych warstw skóry,
- usunięcie nadmiaru komórek tłuszczowych w najbardziej uciążliwych miejscach.

Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- rozrusznik serca i defibrylator w ciele,
- cukrzyca,
- choroby układu krążenia,
- choroby żylne,
- choroby skórne,
- niewydolność nerek,
- niewydolność wątroby,
- metalowe implanty w miejscu wykonywania zabiegu.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rewolucyjny zabieg w kosmetologii, polega na igłowym , śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla CO2 w celach terapeutycznych za pomocą specjalnego urządzenia kontrolującego ciśnienie i przepływ gazu.

Nowość w medycynie estetycznej!
Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. 

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).
Dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie, głównie jako efekt metabolizmu komórkowego. Jego wysokie stężenie jest oznaką słabej cyrkulacji krwi.
Po zdeponowaniu gazu w tkance, pierwszym efektem jest gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi. Kiedy krwinki czerwone są wystawione na wysokie stężenie dwutlenku węgla, hemoglobina w nich zawarta zaczyna gwałtownie uwalniać atomy tlenu i łączy się z wychwyconym dwutlenkiem węgla.
Pod wpływem enzymu anhydrazy węglanowej i wody dwutlenek węgla jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe.
Co za tym idzie, pH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są wyjątkowo dobrze dotlenione.
Następstwem iniekcji z CO2 jest stan zapalny tkanek, który stymuluje włókna kolagenowe i elastynowe do intensywnej regeneracji. Skóra staje się gładsza i bardziej jędrna.

Zabieg zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. Wkłucia są praktycznie bezbolesne, a jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu w tkance powodującego uczucie ucisku i rozpierania.
Nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie daje seria zabiegów.

Dla pełnego efektu zabieg należy powtórzyć 3-8 razy w zależności od stanu wyjściowego i problemu na który działamy.

Karboksytrapia stosowana jest również w celach leczniczych przy zmianach naczyniowych, trudno gojących się ranach, skurczach nóg, łysieniu oraz wszędzie tam gdzie mamy problem z niedokrwieniem i zaburzeniami krążenia.

Jak to działa?

Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz. W medycynie wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. Dwutlenek węgla podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Efektem tych procesów jest wzmocnienie napięcia skóry i zwiększenie jej grubości. Pacjent obserwuje w zależności od leczonego obszaru, zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek, podwyższenie napięcia skóry opadającego podbródka czy szyi, mniej widoczne rozstępy i blizny.


Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Cellulit jest zmianą spowodowaną nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe odbudowują się, wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?

Skuteczność karboksyterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn jest przełomowa. Wcześniej rozległe blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Obecnie za sprawą karboksyterapii terapia może być zakończona w ciągu 15 minut, jest to zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu, a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniowa blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO₂ jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępu zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.

Czy podawanie dwutlenku węgla jest bezpieczne?

Całkowicie. Karboksyterapia jest znana od 70 lat i bardzo dokładnie przebadana. W każdej minucie życia wytwarzamy dwutlenek węgla. To fizjologiczny proces i stosując karboksyterapię w nic nie ingerujemy. Nie podajemy substancji obcych dla organizmu. Po podaniu pod skórę, dwutlenek węgla podlega naturalnej przemianie chemicznej w kwas węglowy. Receptory skóry wyłapują zmianę ciśnienia w obszarze, gdzie zrobiliśmy iniekcję, następuje szybko dopływ krwi, wyrównanie ciśnienia i podanie tlenu. Tak działa nasz organizm.

Zagęszczenie skóry :

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia mikrokrążenie i powoduje odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję CO2 jest reakcja zapalna, prowadząca do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.


Jak karboksyterapia wpływa na redukcję zlokalizowanej otyłości?

Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe z urazem ciśnieniowym. Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie w dwutlenek węgla. Po drugie CO2 prowadzi do dylatacji (rozszerzenia) naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze. Dzięki czemu dochodzi do wzmożonego dotleniania warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów, które to magazynują tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydu w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwalniane są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek(z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. W rezultacie skóra jest napięta i odżywiona przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego terapii, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu “skórki pomarańczowej”.

Jakie są zalety zabiegu?

- wszechstronność;
- nowoczesność;
- bezbolesność;
- szybkość;
- skuteczność;
- bezpieczeństwo;
- minimalny czas rekonwalescencji

Zabiegi nie pozostawiają żadnych śladów, co pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania i nie wymagają znieczulenia, gdyż wkłucia są praktycznie bezbolesne. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.

Czy wiesz, że...?

Dopływ tlenu do skóry u 30-letniej osoby spada o około 25%, a u 40-letniej o około 50% na rzecz zaopatrzenia w tlen narządów wewnętrznych. Regeneracja komórek przy zmniejszonej ilości O2 odbywa się z trudem, a funkcje tworzenia kolagenu i elastyny są upośledzone, co prowadzi do utraty elastyczności skóry.

Działanie...

CO2 po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe.
Silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu.
CO2 stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny.
Karboksyterapia przywraca i pobudza mikrokrążenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.

Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi codziennie w naszym organizmie. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Należy zaznaczyć, że działalność dwutlenku węgla po podskórnym lub śródskórnym podaniu wywołuje szereg powiązanych ze sobą reakcji. Są one ze sobą ściśle powiązane, tworząc sieć zależności, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak karboksyterapia wpływa na cienie pod oczami?

Ciemne cienie pod oczami na dolnej powiece są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Kapilary sieci dolnych powiek mogą stać się zatłoczone z różnych powodów. Leniwy przepływ krwi daje podstawę do gromadzenia się krwi w tym obszarze, która przez cienką skórę dolnej powieki jest widoczna jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę nadając jej zdrowy i świeży wygląd. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, tym samym redukując cienie pod oczami. Po serii zabiegów, skóra posiada zdrowy odcień bardziej świetlisty wygląd, efekty utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Cellulit spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawie lub wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta.

Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?

Skuteczność karboksterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn jest przełomowa. Wcześniej rozległe blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Obecnie za sprawą karboksyterapii terapia może być zakończona w ciągu 15 minut, jest to zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu, a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Eliminacja blizn i rozstępów jest trwała.

Jaki jest wpływ karboksyterapii na wypadanie włosów i łysienie?

Poprawa mikrokrązenia, następuje w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze. Neowaskulartyzacja, czyli tworzenie się naczyń krwionośnych i rewaskularyzacja, czyli poszerzenie i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych, prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i wypadaniem włosów.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii w kosmetyce estetycznej:

• lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej,
• cellulit,
• rozstępy,
• zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała,
• brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi,
• brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha,
• opadające powieki, kurze łapki
• ciemne kręgi pod oczami,
• zwiotczenie piersi.

Przeciwwskazania:
- ciąża,
- terapia nowotworowa,
- choroby autoimmunoagresji,
- poważne choroby serca,
- chorobowa ciężka niewydolność nerek i płuc.

warunkowe przeciwwskazania:
- cukrzyca,
- choroby krzepnięcia krwi,
- łuszczyca,
- pierwsze trzy miesiące laktacji.

Po zabiegu należy:
- może wystąpić delikatna opuchlizna, zaczerwienie w miejscach nakłuć, uczucie chłodzenia wewnątrz skóry, zmiany te ustąpią w ciągu kilku godzin po zabiegu,
- końcowy efekt zabiegu jest widoczny po 21 dniach,
- zabieg nie zastępuje codziennej pielęgnacji, jest uzupełnieniem innych zabiegów.
- pielęgnować miejsce zabiegu + krem z filtrem,
- dbać o higienę po nakłuciach,
- unikać słońca przez 3 dni,
- unikać spożywania alkoholu przez 3 dni,
- nie korzystać z basenu i sauny przez 3 dni.

Aktualności

27 maj 2017
06 marzec 2018
21 kwiecień 2017
21 kwiecień 2017
30 maj 2017
27 maj 2017
30 maj 2017
24 kwiecień 2017
29 maj 2017
21 kwiecień 2017
22 wrzesień 2017
27 maj 2017
30 maj 2017
23 kwiecień 2017
06 marzec 2018
30 maj 2017
29 maj 2017

Cookies

Informujemy, iż strona wykorzystuje pliki cookies i podobnych technologiI. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Możesz w każdej chwili wyłączyć akceptowanie ciastek w Twojej przeglądarce.

Zrozumiałem

Szukaj na stronie

Artykuły - Nowości

11 kwiecień 2018
06 marzec 2018
06 marzec 2018

Klinika Urody & SPA Team Beauty

00-580 Warszawa
Al. Szucha 3 lok.1
tel. (22) 623-81-11
tel. (+48) 503-185-546

Biuro handlowe:
ul. Powstania styczniowego 9B
05-074 Długa Kościelna
tel: (+48) 512-805-829
NIP: 525 203 81 63
nr. rachunku bankowego:
13 1090 1753 0000 0001 1722 3001
biuro@teambeauty.pl

Klinika Urody & SPA Team Beauty Warszawa zabiegi kosmetyczne, zabiegi wyszczuplające, zabiegi odmładzające, zabiegi kolagenowe, zabiegi złuszczające, zabiegi pielęgnacyjne na twarz, ciało, kosmetyka estetyczna, odmładzanie dłoni, ramion, biustu, mezoterapia, spalanie tkanki tłuszczowej, usuwanie tatuaży i przebarwień, masaże, depilacja, manicure i padologia, rytuały decleor, nanolaboratory nantes, szkolenia kosmetyczne, sprzedaż urządzeń kosmetycznych, cennik usług kosmetycznych

Szukaj

aktualne promocje